Vylepšení DO

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem MadzOfficial, 29/8/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Je tento návrh přijatelný?

  1. Určitě ano

    7 hlasy(ů)
    38.9%
  2. amozřejmě, že.... a.... NE

    1 hlasy(ů)
    5.6%
  3. Ne

    10 hlasy(ů)
    55.6%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Dobrý den.
    Rozhodl jsem se přidat návrh za zlepšení hry přidám, odebráním a vybalancováním jednotlivých funkcí.

    1. UBA
    a) Balancování

    Mezi balancování UBA bych zařadil například forovost a odměny.
    Odměny:
    Uridium - Uridium by bylo vylosováno náhodně, založeno na úrovni hráče. Jestliže by hráč měl úroveň 10 - Pak by maximální výše odměny dosahovala částky 1000. Tato částka by byla kompletně náhodná. Nebyly by zde žádné skryté pravděpodobnosti!!
    Munice - Munice by se dostávala rovněž náhodně, ovšem ve větším množství, založeném na DMG. Pokud máte větší x4 DMG, dostanete méně munice, než když máte menší DMG. Logicky soupeř, co má menší DMG spotřebuje více laserové munice na dosažení stejného výsledku, za pžedpokladu, že má méně laserů na lodi, a jsou méně výkonné. Proto se bude dostávat podle DMG a laserů v lodi (čím méně laserů, tím méně munice).
    Rakety - Co se raket týče, bude náhodná šance dostat elitní rakety, nebo standartní. To bude zahrnovat i rakety do raketometu.

    b) Soupeři
    Kritéria vyhledávání soupeřů - Co se týče kritérií na vyhledávání soupeřů, tak si myslím, že je velice neférové a snadno se dá obejít.
    Při vyhledávání soupeře by se braly v potaz:
    Damage - Obě konfigurace, přičemž by hráči s prázdnou konfigurací byli automaticky vykopnuti z UBA (Soupeř by nezískal odměnu).
    Damage by se vypočítával klasickým způsobem - Podle DMG munice x1 a porovnával by se s druhou konfigurací. Hledali by se soupeři s téměř stejnými výsledky (cap - 100-200 DMG, popřípadě žádný) v obou konfiguracích.
    Tedy
    conf1a==conf1b || conf1a==conf2b || conf2a==conf2b || conf2a==conf1b ||
    Do tohoto vy se započítávaly bonusy z dovedností.
    HP - lodě se stejným počtem HP.
    Ohled na typ lodě by se nebral, jelikož pokud máte stejný počet HP a stejný DMG, máte stejné šance.
    Vypnutí speciálních schopností lodí - Aegis, Spectrum... Všech...

    2. Vyrábění Itemů
    a) Recepty
    Recepty bych ponechal asi stejné...

    b) Dropy

    Dostáváme se k velice důležité části...
    Myslím, že když zabiju 100 lordakiánů a nejsem schopen získat ani jedno Mucosum, tak to je pro hráče velice nepříjemné až bych řekl odrazující.
    Navržené Dropy:
    Normální NPC: 25%
    Boss NPC: 50%
    Uber NPC: 60%

    3. PvP
    a) Odměny za sestřelení
    Pro spoustu hráčů DarkOrbitu je nepříjemné, když nejsou ani full elite a sestřelí je někdo s 70k DMG nebo na jednu combo ránu...
    Mě jako hráče to už několikrát od hry odradilo. Řekl jsem si, že nemá cenu hrát takovou P2W sr.......
    DarkOrbit je pro mne dobrá hra, když si člověk dává pozor a naráží na nevygumované mozky, tak je vše OK...
    Proč říkám vygumované? Spousta hráčů prostě jde a stříli na kohokoliv, je jim úplně jedno jestli právě dokončil tutoriál. Mluvím o tom, že komunita silně upadá, starší hráči odmítají ty nové a ještě si z nich dělají srandu. Mě se stalo, že na CZ2 mě stříleli při boxování. Asi 15x...
    Pak do chatu napsali:
    "Tak už toho nooba nech"...
    Je vidět, jak silně hráčská komunita upadá. Ne jen na českých serverech, ale obecně DarkOrbit komunita jde ke dnu...

    Návrh:
    Protekce až do levelu 10.
    Pokud je hráč pod útokem slabší, má menší úroveň, útočník by dostal výrazně sníženou částku.
    Napadlo mě prostě odradit současné DO elite hráče od zabíjení slabších / začínajících hráčů.

    3. PvE
    a) Přebírání kořisti
    Určite se vám nejednou stalo, že přišel nějaký týpek z vaší firmy, zabil vás a přebral hodnotnou kořist.
    Navrhuji, aby při útoku na jakékoliv NPC byla připsána data v podobě, komu kořist patřila, dokud na ni on sám útok nezrušil.
    Tedy pokud vás někdo zabije, kořist bude stále vaše, a pokud ude kořist zničena dostanete odměnu vy i přes to, že jste byli zabiti.
    To platí pouze a jen pokud vás zabil jiný hráč.

    b) Odměny
    Myslím, že by nebylo od věci do odměny kořisti zahrnout i například polovinu nákladů za munici, kterou v boji utratíte. Tedy pokud vám streuner dá 400 kreditů a zničíte ho pěti hlavicemi ECO-10, pak bude odměna například 3650 kreditů ((7500 / 2) + 400).

    4. Aukce
    a) Stop farmerům!
    Spousta lidí se bude proti tomuto nápadu ohrazovat, ale mě docela vadí, že si lidé draží, to co nepotřebují a pak to prodávájí - koupí za 10k a vydraží za 500k, což je nefér a značně to urychlí postup ve hře, ale neférovým způsobem.
    Proto by byla zavedena pojistka, které by určovala minimální cenu příhozu.
    Minimum? Prodejní cena draženého předmětu!

    5. Jackpot
    a) Jackpot euro boostery
    Přemýšlel jsem nad využitím JPE, tak mě napadlo, zda by nebylo dobré (kromě JPA) zavést nějaké to využití.
    Například boostery...
    Boostery by byly k distpozici na klasických 10 hodin, ale měly by sníženou účinnost.

    6. Klany
    a) Války
    Pokud je jakýkoliv klan ve válce s jiným, měl by jeden z klanů možnost okamžitě ukončit válku.
    Spousta klanů přijme například své kamarády, a ti jsou pak sestřelení kvůli válce členy své firmy. Je to docela neférové, když si vezmete, že válku můžete vyhlásit nějakému slabému klanu, o kterém víte, že se neubrání a farmit na něm.
    (Nejlepší by bylo, kdyby války nebyly vůbec :pP)

    Výhody pro hráče:
    - Hlavní výhodou pro hráče by bylo zpříjemnění hry a její vybalancování.
    - Hratelnost
    - Rychlejší a zaručený postup

    Nevýhody pro hráče:
    - Možná tak pro staré mazánky, že nemohou sestřelit jen tak někoho :pP
    - Žádné? (At least i guess :pP)

    Výhody pro BP:

    - Spokojenost nových hráčů, udržení nových hráčů

    Nevýhody pro BP:
    - Snad jen to programování :pP



    Děkuji :)
    Hlasujte!
    Pokud ne, dejte vědět proč ne

    EDIT: Pokud ne, hlasujte pro možnost ne :)
    Napsal jsem to špatně :D Nejradši bych tu možnost smazal, ale nejde :D

     
    Naposledy upraveno: 30/8/16
  2. Jediné co bych uvítal, tak by bylo zvýšení dropů scrapu atd., ale u uberek bych to nedával na 100%, jelikož bych pak nemohl sbírat zase cargo boxy se surkama. Ty Jackpot boostry se mi nezdají dobrý nápad. Někteří tu mají max (což je 10K Eura) a tímpádem by se dalo říct, že mají neomezeno boostrů, narozdíl od nějakých těch středně pokročilých, kteří maj cca. 1-5K (zase zvýhodnění elity). Klany bych nechal tak jak jsou, když vím, že mám válku s nějakým top klanem, tak do něj nebudu zvát kámoše a radši nechám ať založí nový, nebo já založím nový a budem hrát spolu tam.
     
  3. svi1

    svi1 User

    A jak si "sakra" myslíš, že to dělali Ti, co jsou dnes lepší než Ty? Zatli zuby a makali.

    Návrh dle mě naprosto zbytečný, nevyvážený a místo aby řešil jednu věc, řeší jich hned několik. Body 2 - 6 řeší jen to, aby se Tobě lépe hrálo a všechno bylo jednodušší.
    V celkovém kontextu dávám NE.
    Zbytek Ti tady pořeší odpovědné osoby :)
     
    Lojza.je.profík a Sentiero tohle ocenili.
  4. Borat

    Borat User

    Ahoj,

    Tak skúsim sa k tomu vyjadriť aj ja.
    2 B - Hráči zo začiatku chceli znížiť drop surovín a tak sa aj stalo a teraz ho chcete opäť hore.

    PVP 3 A - Každý jeden kto začal a je teraz elitným hráčom si tým prešiel a dokonca to neobišlo aj mňa takže tam nieje čo meniť.

    6 A - S tým nesúhlasím nakoľko pokiaľ
    niekomu vyhlasim vojnu tak je nato dôvod, ale niekto to dá len tak to je pravda, ale určite som proti tomu aby bola možnosť ukončiť vojnu hneď. Ani v minulosti sa v reálnom živote neskončili vojny šmahom ruky, ale musela by dohoda na oboch stranách.

    Ber to ako názor. V podstate mi tento návrh pripadá ako viac poskladanych návrhov čo už tu boli do jedného celku.
     
    Lojza.je.profík a Rasputinn13 tohle ocenili.
  5. Excelsior

    Excelsior User

    1 - Když lepší hráči budou mít doopravdy těžší soupeře, tak by měli mít vyšší odměny, ale na druhou stranu můžou mít lv 23 a chodit s phoenixem. To znamená, že pošetří munici a vydělají víc.
    Kromě počítání s oboumi konfiguracemi, by neměl systém zohledňovat formace, takže vyhledávat třeba podle výbavy nebo celkově utraceného uridia pokud by to šlo. Protože jakmile nasadíte formaci X, systém vám pravděpodobně započte 0 DMG do vyhledávání a pak si ještě v aréně zvednete štíty kruhem.

    2 - Tahle část mi nevadí, protože hardware padá hojně z beden a tohle je takový doplňkový drop, navíc mucosium se dropuje strašně rychle, nejlepší jsou sibeloniti padne z každého druhého bosse. Šrot padá pomaleji, z uber padá dost, ale stejně ikdyž mám vyhledávač, tak uberů moc není, na x-3,4 jsem ho nasbíral nejvíc a teď jsem postavil přes montáž 6 kapslí. No kdybych měl postavit 4 procesory :/ ale tak taky mají docela velkou cenu, takže to chce prostě trpělivost. Mají hodnotu 40000u. a podle tvých procent bych dal jeden za hodinku, dvě.

    3 - Ten člověk za tebe tuším dostal -100RB, pokud se mu to tedy vyplatí kvůli nějaké VK. Navíc si špiní jméno a zase tak často to dělat nemůže.
    K těm odměnám to jednoznačně ne, pokud stílíš steunery vypni si raketomet a hraj ekologicky. Ještě by mi to mohlo vracet urko za munici, kterou jsem naklikal v gg. Takhle už by kredity a urko jenom přibývali a nedalo by se prodělat.

    4 - To co si tím vydělají není zase tak moc, dělá to více lidí a vynese to možná trochu víc než skylab, tak jestli to někomu do začátku pomůže. Na aukci mě štve, že to co je tak drahé a vzácné má díky ní každý a má například cena desetislotu v uridiech nebo v hardwaru nějaký smysl? podle mě by se měla snížit jeho cena, třeba si ho za urko alespoň někdo koupí a nebude mít už takovou prodejní cenu. No nekoupí :)

    5 - Já tomu nikdy nechtěl uvěřit, oni vážně rozdávali tolik realných peněz? to už se jim při dnešní komunitě snad nemůže ani vyplatit, takže eura už budou k ničemu nebo je možné, že zase stará JPA bude? Ale pak bych minimálně vyměnil JPA za UBA a prvních 50. by mělo ty odměny co jsou v UBA a eura by se ztratily, ale bylo by to víc fér.
     
  6. Excelsior

    Excelsior User

    Myslíš tím při hledání v té UBA? formace docela dost ovlivňují to jakého soupeře ti to najde. Hledáš s X najde ti to flaxu, hledáš s kruhem a dostaneš full aegise. Protože systém asi hledá podle toho DMG, života a asi i štítů a když si před vyhledáváním vezmeš formaci X, tak jako bys mě 0 DMG.
     
  7. Přijde mi to jako blbost... Dark potřebuje jen vylepšit v UBA... možná i ty dropy plasmidu,prismatia,atd. ale nemůžeš dát z uberNPC 100% drop... to je blbost...
     
  8. Karlosray

    Karlosray User

    hlasoval jsem pro , neferovost teto hry je hrozna místo aby třeba obravily chyby tak sem daji HITAC i když vi že když ho sem daji tak se to seka , hra je jim u u pr... hlavně až každej zaplatí
     
  9. TRIXT

    TRIXT User

    MadzOfficial: Za prvé je otázka, jak tvé příspěvky souvisí s návrhem. Za druhé by jsi neměl vkládat příspěvky za sebe. Pokud je tvůj příspěvek poslední a chceš něco dopsat, klikni na odkaz "upravit" pod tvým příspěvkem. A za třetí, je možno hrát i bez peněz, ale musíš to brát s nadhledem a ne chtít, aby tvá loď byla hned nejlepší. Chce to zvolit správný server. Jinak v počátcích ti moc pomůže klan, který ti může přispět kredity. To jsme ale už mimo téma. Pokud chceš o něčem podobném diskutovat, založ si své vlastní téma ve správné sekci. Možná by jsi před tím měl kouknout na Jak správně přispívat na forum.

    Karlosray: V návrhu se o HITAC vůbec nepíše, takže tvůj důvod pro hlasování ANO je trochu zvláštní. Navíc i implementace tohoto návrhu by určitě zavlekla do hry další chyby, místo opravy těch starých, což je asi něco, co tě teď docela zlobí.
     
  10. Borat

    Borat User

    MadzOfficial hore ti hráč už hráč napísal Jak správně přispívat na forum tak si to prečítaj od A po Z.
    Pokiaľ si nespokojný netreba to písať červeným, ale stačí normálne a pokiaľ chceš niečo hneď pod svoj príspevok doplniť tak používaj tlačidlo "Upraviť"
     
  11. Drift1

    Drift1 User

  12. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.