Návrhy Vylepšení funkce klanu

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem «Λяςλиgєl», 9/6/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Uvítali byste takovou novinku?

  1. Ano

    84.2%
  2. Ne

    15.8%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zdravíčko, předem se omlouvám za poněkud delší návrh, věřím že je dostatečně smysluplný na to, aby jste nelitovali několika minut které strávíte jeho přečtením. :) ..
    ...dostal jsem takový nápad, jak znovu oživit smysl klanů. Mno.. co si budem povídat klany ruku v ruce s bitevními stanicemi jsou mírně v úpadku… Proto mě napadl způsob, jak těch pár výhod stanic vykompenzovat a spojit to v něco příjemné a užitečné doufejme pro všechny zúčastněné …. Navíc to přináší i menší + pro podporu nováčků, což považuji za asi největší problém většiny serverů.

    - Smysl klanů a klanová aktivita začíná většinou pokulhávat.. Chtělo by to důvod, aby si klany nedrželi hráče kteří dávno nehrají, .. ale jen je drží v žebříčku nahoře, a aktivní hráči, ač slabší, byli prioritou. Zároveň kasa a výběr kreditů už je málo praktikovaná činnost a .. ještě míň je většinou žádoucí mezi hráči, protože ve výsledku z toho má profit jen několik málo hráčů z celého klanu. A teď už tedy k návrhu samotnému:

    1, Hráči každého klanu by měli možnost dobrovolně přispívat kredity ale i uridium do klanu. A to z prostého důvodu. Za našetřené kredity a U by se daly pořizovat určitá vylepšení a klanové výhody.

    Řekněme, že teď je jedno jestli hráč má klan nebo ne. Nyní by si klany mohly pro své členy budovat jakési „boostery“ například formou upgradu jako je to momentálně u vybavení. Tzn. každý lvl by byl o 0,4% navýšení až do maximálních 5-10% (nevím co by bylo dostatečně motivující) . Šlo by o boostery cti a zkušenosti (možná i dmg vůči NPC ale … to už bych nehrotil). Cena tohoto upgradu by rostla exponenciálně .. ne-li hůř :). Tzn upgrade na 2.lvl by stál 20.000.000Cr na 3.lvl 55.000.000 a například na 6.tý 750.000.000 a 75.000Uri a tímto stylem vesele až k 12.lvlu. Možná se Vám to zdá jako vysoké částky ale uvědomme si, že v aktivních klanech by se na to skládalo i 50lidí. Z čehož se rázem stává pakatel na hlavu. A perma booster 5% cti a BZ a možná DMG NPC … co by ne :). Navíc .. není žádoucí mít to hotové za týden.

    2, V rámci vylepšení nováčků by bylo možné i stavět „klanovou bránu“. Ano, vím, existuje Hádeska i skupinovka na x-3 ale.. mám namysli bránu pro lodě do cca 15. Lvl. Brána by měla cca 50dílků a každý dílek by stál např. 5MCr a možnost ji stavět by měly i vyšší levely (pomoc menším v klanu). Aby v ní nebyli menší lodě pořád, výstavba této brány po dokončení by trvala třeba 72hodin. Obtížnost by byla spíše lehká (takový slabší odvar hádesky). Odměna za sestřelené NPC by představovala 30-50% vložených kreditů a cca 16k Uri. Do výstavby (odměna by se dělila rovným dílem stejně jako v GG Hades) a za ukončení brány by hráči dostali cca 30k-40k Uri a nějaké BZ a čest, 5 klíčů a 5 logdisků (BZ tolik, aby byl zastropován počet možných dokončení z důvodu velké odměny).

    Výhody pro hráče: Boostery ocení každý, možnost nepřímo pomáhat stavěním bran nováčkům.
    Výhody pro klany: Boostery= víc cti a bz = popostrčení na lepší pozice vůči těm co nestaví, pročištění členské základny, hráči mají o důvod víc držet opravdu pospolu a neskákat z jednoho klanu do druhého. Efektivní akademie > silní a snad i zavázaní členové v budoucnu.
    Výhody pro BP: Vylepšení stojí nemálo kreditu a uridia= možné nákupy chybějícího U na jiné vybavení, menší „úmrtnost“ nováčků – potencionálních budoucích platičů. Atraktivita hry pro nováčky vzrůstá pokud je jim pomáháno a hrají s kolektivem >> kvůli kolektivu si myslím hraje velká část lidí.


    Nevýhody pro hráče a klany: Další černá díra kam lze prohazovat kredity a uridium, Běh na dlouhou trať, ale poté permanentní výhody. Odstranění „kamarádů příživníků“.
    Nevýhody pro BP: Nemám představu jak těžké by bylo přidání těchto funkcí, ale .. v tom bych viděl jediný problém.


    Dopad na hru by byl podle mne střední až velký .. především z důvodu velkých investic ale na druhé straně i pomoc při řešení problému s klesajícím počtem nových hráčů a další důvod pro kooperaci mezi lidmi. Velký dopad, ale v žádném případě bych v tom neviděl nic negativního.

    Dodatek: o % jednotlivých boosterů a částkách za upgrady se nechci hádat .. vyšlo to z mé hlavy, a byl bych rád kdybyste hodnotili spíše smysl návrhu než čísla v něm uvedená. Další variantou u BZ a cti může být – do 5% bonusu za kredity .. dál za kredity a uri… na tom už tolik nezáleží.

    Toť asi vše, budu rád za jakýkoliv názor, kritiku, a i když jsem asi naivní tak i pochvalu :p .. Cokoliv by návrhu a tím teoreticky i hře mohlo prospět, je vítáno.. tak …. S chutí do mě! :) ....doufám že návrh obsahuje vše co má :( :D


    [​IMG]

    Součástí tohoto okna by mohla být i tabulka .. statistika kolik kdo čeho kdy přihodil :)
    ...Omlouvám se O:) mé schopnosti v oboru grafiky jsou mírně řečeno bídné ale pro pochopení si myslím že je to dostačující. :)

    Děkuji tedy za pozornost, stejně jako za kritiku a přeju hezký zbytek dne.
    Ejný :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  2. jaroshot

    jaroshot User

    Jo, ale jedině, když bude výstavba jen za krédo. Urko by mělo být jen pro hráče.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. Ve finále ale výhody budou pro hráče.. a pokud by každého vyšel tento upgrade na cca 50k U.. tak to není moc a ve svý podstatě je to otázka dne... dvou :)

    .. a co si budem povídat, je to hlavní důvod proč by to u BP mohlo projít :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. jaroshot

    jaroshot User

    Jako nápad dobrý, ale jak jsem psal jedině za krédo. Pokud to přiláká nováčky, tak BP spolkne, že za to urko nikdo nevyhodí.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. Nemyslím si.. 1, marně vzpomínám jaký poslední in-game update byl čistě kreditový .. 2, hodnota kreditu je v dnešní době skylabu tak neuvěřitelně malá .. že těch pár miliard by bylo otázkou maximálně několika týdnů pro velké klany možná i méně.

    Neříkám že by se mi to jako běžnému hráči nelíbilo... ale .. uvažujme reálně, tahle novinka nováčky trošičku popostrčí, ale nějaký extra profit pro BP to asi taky nebude.. profit by byl z těch statisíců / milonů uri které by bylo skoro nutné investovat v rámci konkurence pro každý větší klan. Zkrátka ..stále nelze dávat na roveň stávajícího a potencionálního platiče.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. tvoj navrh sa mi paci ale trosku som nepochopil tejto vete

    Tzn upgrade na 2.lvl by stál 20.000.000Cr na 3.lvl 55.000.000 a například na 6.tý 750.000.000 a 75.000Uri a tímto stylem vesele až k 12.lvlu.

    od urciteho levelu by som musel aj urko iinvestovat? :/
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. menolodi

    menolodi User

    Urko by tam mělo bejt, protože kredity už jsou děsně lacino. A BP by to za urko stejně dalo. Dávám ANO.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. Ano, 6tý level je jen orientační .. ale pochopils správně. Ono to zní poněkud morbidně. 75k U za třeba 0,4% boosteru. Ale v klanu kde by se na tom podílelo všech 50 (pokud si správně vzpomínám na maximální počet hráčů v klanu :) ) tak tento level by jednotlivce vyšel na 1500 U. To představuje cca 20 minut pro osmirisáka :) .. není to nic závažného.. :) .. a jak jsem psal výše.. to U je tam především kvůli tomu aby to mělo šanci pro BP a aby to vůbec něco stálo páč ty kredity jsou dneska velice snadno vydělatelné :)

    EDIT: menolodi: byl jsi rychlejší jak já :D .. ale děkuju Ti :)
     
  9. Milý «Λяςλиgєl». Dle mého názoru tvůj návrh pochvalu a pozornost rozhodně zasluhuje. Mé ocenění za něj rozhodně máš, protože by alespoň částečně umazal propastné rozdíly hlavně ve výkonnosti jednotlivých hráčů. Vytáhnul by je ze skupinovek nebo z palládia a podpořil by skomírající hru týmů. Na cíli a účelu tohoto se určitě shodneme. Ovšem ten prostředek by mohl být mnohem, mnohem jednodužší. Nemyslím si, že by cesta vedla přes boostery pro nováčky, i když dílčím způsobem možná ano. Ani přes klanové brány bych to neviděl jako nějakou výraznou pomoc pro ty, co to potřebují. Jsem dlouhodobý hráč a máme v klanu partu, která se sice mění, ale skalní zůstavají a někteří se do hry vracejí často i po dvou letech. Proto jsou obrovské rozdíly ve vybavenosti a tím i výkonnosti. Pro soudržnost týmu tohle opravdu není dobré! Klanová kasa v kreditech již existuje a podle mne není nutné nic na ní měnit i se stávajícím omezením při výplatě. Podle mě naopak toto omezení napomáhá k věrnosti jednomu konkrátnímu klanu. Ale možnost dobrovolně přispívat do klanové pokladny i uridium bych rozhodně uvítal. Nejsem naivní, že pokud by příspěvek byl dobrovolný, asi nikdo by se v tomhle směru nepředal. Věř, že ani já ne.:) Ale mít tuhle možnost by bylo rozhodně fajn. Ukázalo by to jasně kdo je kdo. A komu se pomáhat vyplatí a komu ne. O podpoře týmového hraní ani nemluvě. To je snad jasné. Pomohlo by to alespoň o trochu zmenšit rozdíly ve vybavenosti hráčů a na základě osobní znalosti konkrétních vztahů v jednotlivých klanech, by se mohla vždy určitá skupina rozhodovat, komu pomoci, komu ne, nebo za jakých podmínek nebo okolností. Jediné úskalí tohoto vidím v nutnosti omezit množství vyplacené herní měny (uridium), na délce pobytu v klanu. Nějak podobně tak, jako už to je v současné době u kreditů. Tvůj nápad je dobrý a za mě máš palec rozhodně nahoru. Situace v klanech je neuspokojující a tímhle by se dalo ledacos změnit k lepšímu. Žádná čísla a limity uvádět nechci. Není to podstatné. To co je podstatné je nápad samotný.:rolleyes:
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  10. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.