Vyrovnávací patch

Diskuze na fóru 'Diskuzní koutek' zahájená uživatelem Alyctro, 7/5/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. No ne tak to právě nefunguje , zvýší ti to o polovinu tvoje % přesnosti , takže ne že to přičte 50% k tomu procentu , ale vynásobí , tzn. 60% bude s zaměřovákem 90%
     
    bhagira22, Marrek a -baghira2- tohle ocenili.
  2. Zloduch™

    Zloduch™ User

    Ano, ale to znamená, že na té lodi nemáš zkušenosti :D Já se tu bavím a hráčích, kteří na té lodi umí bojovat a opravdu si s nimi neporadí jen tak někdo :)

    Toto není pravda. CPU se počítá tak, že zvýší tvoji šanci na zásah nikoli tak, že by snížilo procentuální šanci na vyhnutí mimesisky. Znamená to asi to, že to není 52% ale ta šance na vyhnutí je mnohem vyšší i s CPU.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Marrek - ja som pisal o rychlosti sundania, ze sa jej ina lod nevyrovna. Na zamerovacie CPU som ti uz nieco napisal a hraci tiez.
     
    bhagira22, Marrek a -baghira2- tohle ocenili.
  4. Marrek

    Marrek User

    Tak potom ak to CPU funguje ako Kalibrátor v profile pilota tak to je o inom.. vlastne je to potom uplne k ničomu, pretože sme skušali v hre s kalibratorom 5/5 na mimesis a ani rana.. to v podstate tiež zvyšuje pravdepodobnosť zasahu takže cpu ked spraví to iste tak aj tak ked ma mimesis 102 % vyhýbanie tak neda ani ranu..

    To len vypovedá o BP ako uvažuje.. daju do hry LOD ktorá ma taku takmer nepriestrelnu schopnosť a nemaju poriadne poriešene jej balancovanie.. načo tam potom také niečo dávať.. od čoho maju test server?? Potom si ja ako hráč vyrobím lod ktorú proste nerfnu a už bude k ničomu, však kludne všeci možeme lietat na cyborgovy.. Podobne to bolo s tartarusom.. teraz na nom skoro nik nelieta lebo to nemá cenu.. Nech tu schopnost Mimesiske rozdelia na 2 jednotlive schopnosti.. a jedna časť bude na čas a druhá bude pokial nepadnú štity.. a hotovo.. alebo proste znížit vyhýbanie proti hráčom.. a na NPC nehat kludne tak ako je.. tak isto aj proti zakladni.. však v takom drakensangu (príklad) tiež maju hráči schopnosti ktore funguju na príšery tak a na hráčov tak..

    V konečnom bode suhlasim s vami, kedže není v hre žiadny poriadny mechanizmus ktorý by bol proti schopnosti tej lodi tak treba s tým niečo robiť.. hlavne nech to nenerfnu spôsobom takým že s tým potom nebude nik hrávať... to mi potom možu rovno zobrať tu lod a vrátit material a olej, ja si rád vyrobím cyborga ako 90 % hračov :)

    Teraz sa pýtam ja vás, ako by mali podla vás nerfnut tú schopnosť ? Osobne by som bol rád za nejaký mechanizmus v hre (niečo ako to CPU ale ktore by fungovalo spôsobom ako som pisal ja ) a schopnost jej viac menej nezmenili a na základne uplatnili rovnaký spôsob aby proste nemohol hráč na solo dávať zakladnu za tak kratku dobu. Ešte to rozdelenie schopnosti na 2 s tým že jedna by bola PvE a druha PvP schopnost alebo Jedna na čas a druhá na dobu pokial ma hráč štit.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. ZOHAN

    ZOHAN User

    Proti této lodi máš ve hře minimálně 3 věci (mechanismy) a taky kombinací útoku a formací i raket lze tuto lodičku sestřelit nebo ji znepříjemnit život a tím ji donutit utéct, nebo skočit. Vyžaduje to ale předvídavost a rychlou reakci, když na vás vyskočí.

    Edit 1 : baghiro? A já si bláhově myslel, že nejzákeřnější lodička ve hře je pusat v masku s designem ocean z bedny a samozrejme formáciou bicykel.
     
    Naposledy upraveno: 17/9/18
    -Juráás2-, Juráás a =Marvin= tohle ocenili.
  6. -baghira2-

    -baghira2- User

    Mimesiska je momentálne, naj-zákernejšia zo všetkých lodí.
    Úplne súhlasím s hráčom Marrek, pretože má vo všetkých bodoch, ktoré popisuje, pravdu.

    Pro vévodu fóra, které 3 věci (mechanismy) a která kombinace útoku a formací i raket;
    by tuhle nejzákernejší loď, by mohli sestřelit, nebo jí znepříjemnit život?
    Ono to nestačí, jenom napsat jako v mlze; mnohem lepší by to bylo jmenovat.
    - Protože, né každý tomu 100% rozumí a chápe to.

    P.S.: Pokud by to pisatel uvedl a rozepsal, pak by tomu, každý scela jasně porozuměl. ;)
     
    bhagira22, Marrek a PaRazZziTeK tohle ocenili.
  7. Marrek

    Marrek User

    Tak čo mna napadá proti tejto lodi je Kamikadze, smart bomba , precízne rakety (tech) , singularita od venoma/cyborga prípade spearhead JAMX, a doteraz som bol v tom že aj to zameriavacie CPU má svoju cenu ale mýlil som sa. Ak by som mal zhodnotit jednotlivo kažý tento mechanizmus proti tej lodi -

    tak dajme tomu precízne rakety.. ak by hráč strielal PLT 3030 so sepromom a profilom tak by dával tak cca 10K možno 15 ešte ak by mal formáciu. čo je v najlepšiej situacii 1 raketa, stači že hráč ma mimesiske 30-40K štitu čo je zrejme ideal tak treba 3-5 rakiet a to by ten hráč na mimésiske nesmel sabovat hráča/npc/peta inak by sa to nepodarilo.

    singularita od vénoma da 180K dmg čiže aj keby stretne mimesisku bez empov tak to mimesiska prežie ak náhodou hráč s vénomom vydrží 30 sekund byť na žive :D
    od cyborga je to iné .. tam pokial nema hráč emp tak mimesiska zdrhne/umre

    smart bomba (teraz som skúšal len minu) no schopnosť mi to zrušilo a dalo mi to cca 70K dmg takže toto sa zda byť dost spolahlivé/rýchle (nemám odtestované na smart bombe ) každopadne zrejme sa to da "obísť" ak ma hráč na mimesiske menej života ale neviem kto by išiel do boja s málo životom :D

    kamikadze nie je moc spolahlive kedže mimesiska je rýchla možno to dá pár škôd do mimesisky no spolahnut sa na to nedá..

    spearhead JAMX je snad jasné.. neviem kto lieta na spearheadke ked je tu pusatka, jedine že by hráč dopredu vedel že tam bude/budu mimesis tak by to použil.

    Viac ma nenapadá takže asi nejak takto, kombinovat sa da smart/rakety/kamikadze a jedna z lodí myslim si že toho není málo všetko to vyžaduje ale bojove skusenosti atď.. bavili sme sa tu aj o KBZ ktoré nemaju nič z toho, je to dosť nefer oproti ostatným lodiam ktore musia tu zakladnu ničit dlhšie a hrači maju viac času zareagovat na obranu a v prípade že sa tam nachadzaju hráči ich nemože ignorovať ako mimesiska

    Zhrnutie, slaby hráči nemaju šancu, základne bez hráčov nemaju šancu, priemerný hráč, kým zareaguje tak je bud polomrtvy alebo sa ako tak snaži bojovať s hore spomínanými vecami aj ked si myslím že márne, ak ma niekto dobru šancu tak je cyborg so singularitou, ktoru hrač na mimesiske hned zruši empom, (kto by išiel s tou schopnostou loviť a nezobral si emp... kedže je to counter attack na jeho schopnost..) kamikadze nie je moc efektívne prípade hráč na kamikadze može zareagovat insta štitom.. skusený hráč nebude lietat zrejme na spearheadke čiže pokial nema pri sebe spearheadku tak mu tu schopnost nezruši :D takže vlastne jedine ako tak ideálne sa zdá byť smart bomba (zatial to nemam odkušane ale asi to bude fungovať ako tá základna mína) a rakety.. no dobre formacia a rakety sa zdaju byt riešenie ale aj mimesis može použivat ISH a emp.. a sabky má učite takže schopnost si dokáže ustrážit.. takže sa to celkom pekne zredukovalo.. a smart bomba sama o sebe nestačí na tu schopnost.. minimálne nie ak sa to rieši z hladiska toho že KBZ su bezmocné niečo proti tej lodi spraviť. Malo by sa niečo do hry prídať/upraviť , minimálne už len kvoli tým KBZ
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. ZOHAN

    ZOHAN User

    V takto zabugované hře je zcela zbytečné cokoliv upravovat. Po spojování serverů je potřeba konečně začít opravovat chyby, které hojně zneužívají hráči ke svému prospěchu. Návody a důkazy máte na jútůbu.
     
    -Juráás2- a ஃWolffяimusஃ tohle ocenili.
  9. Zloduch™

    Zloduch™ User

    Ke smartce asi toto... jeden hráč mi říkal, že smartka sundá 1/2 štítu, ale nevím nezkoušel jsem. Další věcí je zmiňovaný Cyborg k tomu asi takto: Cyborg Mimesis čistě na schopku nedá tzn. může utéct a pokud použije přenos, tak si nemusí dělat se schopností starosti. Jedinou obranou by bylo použití motýla než hráč stihne přenosem doplnit hp čímž ale narážíme na úbytek štítu způsobený motýlem tzn. jasná sebevražda. Stanice nemají šanci to je jasné a hráči na nich pokud nevyužijí miny také ne. Utéct mimesisce je téměř nemožné, protože pokud použijeme zmrazku a odletíme, tak mimesis se se zapnutou schopností může sabovat od peta což jí vydrží do doby než hráče, který je na útěku dožene.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  10. Hlavně se nebát, mám venom, 9 letounů+ havoc, a dal sem full spartan cyborg.
    19.09.2018 - 20:03[​IMG]Sestřelil jsi astronauta ЛегендарныйΒоин (VRU).
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. Zloduch™

    Zloduch™ User

    Cyborg je něco jiného než mimesis :D navíc na Cyborgu létá spousta hráčů co to neumí
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  12. =Marvin=

    =Marvin= User

    Pokud má hráč na mimesis hodně HP a málo max. štítů, normálně okolo 40.000, ubere smartka dost. Do toho raketku, kterou hráč na cyborgovi může dát až 23.000 tisíc na Klínu, který mimochodem bych buffnutý (kolik lidí si všimlo?). Zrovna dneska to na mně takhle jedna Mimesis zkoušela, stačilo přepnout formaci, pustit přesnost raket, hodit smartku, 2 raketky, pro dobrý opatření i tu kaminu a instantně třpytky z mimesisky pryč. :rolleyes: Nevím proč se tu stále řeší nějaké případy, čím víc štítů Mimesis má, tím má menší DMG, ztrácí víc štítů a je zbytečná. Pokud má málo štítů, má velké DMG, ale neustojí kombo raketka smartka. Když se podívám náhodně na pár videí kde mimesis bojuje třeba i s 6 hráči a nepukne, tak se nedivím lodi, ale soupeřům že do něj jdou celou dobu bezmozkovitě jen bílá rsb.

    Btw. to s těmi stanicemi, pokud je nějaká na mapě nehlídaná, tak si podle mně zaslouží puknout. :D
     
    *Firefox1* tohle ocenil(a).
  13. Zloduch™

    Zloduch™ User

    Mimesis s 40k štítu je výsměch... standartně se mimesis lítá s 200k štítů na vrtáku pod boosterama a sepromem což v kombinaci s její schopkou v klidu vykopmenzuje rakety i ztráty skrz schopku... Miny jsou proti ní dobré, ale pokud jdeš sám a ten hráč má mozek, tak ho nedáš i kdyby ses na hlavu postavil... pokud dáš schopku z Cyborga, tak ta ho sama o sobě nesundá a pokud má přenos, tak si nabere hp skrze mix sab rsb. Co se stanic týče, tak pokud ji hlídat budeš, tak jediná šance je stejně miny a ani to není záruka, že ti proti 1 mimesisce vydrží půl hodiny.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. =Marvin=

    =Marvin= User

    Zloduch™ od doby co byla buffnutá Hvězda jsem snad Mimesis na vrtačce se schopností neviděl. S 200k štítů už samotný úbytek štítů+DMG jedné raketky přesahuje to co je schopná na Hvězdě usabovat. Schopka ze Cyborga není ani nutná, stačí sundat štíty. A SAB ani RSB se do přenosu nepočítají.
     
  15. Badmaniak

    Badmaniak User

    Lítá se teď nějak víc na hammerech, jak tu loď konečně vyrovnali původním rychlostem? :)
    Zvažuju, že bych si teď ještě přes svátky zalítal, ale nechci zbytečně trávit přehazováním konf půl hodiny. :)

    Už si toho po roce moc nepamatuju a navíc jsem s ní lítal jen na začátku, kdy byla šíleně pomalá, ale spíš na machrování s úplně první novou lodí na CZ1 (a vlastně i dlouho poté jedinej hammer, protože lidi po mě si už volili Cyborga. :) )
    Je šílený, kolik se za rok dá z té hry zapomenout. :D Nemluvě o všech těch změnách. Tak budu vděčnej za každou radu ohledně hammera, kdo má vyzkoušeno po těch patchích. ;)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.