Zpetná vazba Vyrovnávajúca pamäť.

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -baghira2-, 27/5/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -baghira2-

    -baghira2- User

    Mal by som túto skromnú otázku:

    Nevedeli by ste mi poradiť, s čím sa najlepšie čistí vyrovnávajúca pamäť v PC?
    Pretože si neustále všímam: https://gyazo.com/93f9e669c111ae2ecef0b57cc2ff8a34

    správcu úloh a sledujem ho počas dňa. Akurát nechápem, prečo sa neustále navyšuje?
    A úprimne, neviem si s tým rady. Vedeli by ste mi v tejto veci rozumne poradiť? Prosím.

    Nakoľko sa vyrovnávajúcu pamäť, navyšuje po dlhšom hraní na klientovi od BP. Bohužiaľ.
    V tomto smere, každú radu ocením. Len bez nevraživých poznámok, ak môžem o to Prosiť.

    Pretože tento komp. ACER Aspire V 17 Nitro Black Edition v decembri vždy padol po preťažení
    vyrovnávajúcej pamäte. Bol by som len veľmi nerád, aby sa táto nešťastná história opakovala.

    P. S.: Samozrejme, že screeny o navýšení vyrovnávajúcej pamäte, v tejto téme zverejním.
    Behom dňa.

    S Pochopením: Prečo sa s touto, tak veľmi závažnou témou, tu na Vás obraciam.
    Pokým poradí moderátor a IT-čkár, čo sa v tom vyzná. O to viac, vážim a cením..

    EDIT:
    MZ Ram Booster nebolo šťastné riešenie v decembri 2020, teraz to už chápem a viem.

    Tu sú dôkazy po chvíľke hrania:
    https://gyazo.com/f14c9c8838532ac3b8c25e08c40beab2
    https://gyazo.com/97128c2cdc7b32940fedc7e927ccb33a

    a ešte posledný screen (obrázok):
    [​IMG]
    Voči tomu, ako sa rýchlo vyrovnávacia pamäť zapĺňa, som bezmocný.
    Ani čistenie medzi-pamäte klienta, žiadane výsledky neprinieslo. Žiaľ.
    V každý jeden deň od zapnutia PC až do jeho vypnutia, sa to opakuje.
     
    Naposledy upraveno: 27/5/21
  2. -baghira2- však ty nevíš že bigpoint využívá na klientovi místo reklam těžbu na krypto? Hold to máš těžký hochu :D
     
    Naposledy upraveno: 27/5/21
  3. ZOHAN

    ZOHAN User

    -baghira2-, A proč se neřídíš podrobným návodem na slovo vzatého odborníka na it co to uvedl zde : #2952???
    Stačí jen pozorně číst jeho text a rovnou to použít v praxi ten skvělý postup a jako mávnutím kouzelného proutku je tvůj problém vyřešen.;)
    P.S. Nemáš zač, rád jsem pomohl. Kéž by tu přispívalo více takových odborníků a rovnou by se mohlo zrušit vlákno o hlášení chyb.
     
  4. ZOHAN, dobré. Akorát například já bych nevěděl, jak to mám udělat, jak se do klienta dostat, abych to mohl provést, a myslím, že kolega na tom bude podobně.
     
  5. Je to úplně jednoduché klienta kterého máš na ploše tak na něj jednou klikneš myší tak abys nespustil klienta pouze označit, pak na něj klikneš zadním tlačítkem a dáš umístění souboru, tím se dostaneš do instalační složky, a pokud chceš měnit moduly ve složce stačí když si nainstaluješ poznámkový blok a otevřeš ty ozubené kolečka a přepíšeš je pak to akorát uložíš a restartuješ pc
     
  6. petrapán

    petrapán User

    Tak toto je návod, který napsal it odborník a podle něj to zvládne i malé dítě.
    Jen marně hledám to zadní tlačítko a vůbec nevím, co mám vlastně udělat?
    A pokud chci měnit moduly, tak otevřu hangár? A otevřu ozubená kolečka a restart. no prostě šupa návod.
    P.S. Je to úplně jednoduché:)děkujeme
     
  7. -baghira2-

    -baghira2- User

    Zadní tlačítko neznám. Znám jenom pravé tlačítko myši a po jeho kliknutí si v klientu otevřeš Vlastnosti.
    To je vše. Dál již jenom Otevřít umístnění souboru.

    Osobně bych neměnil moduly ve složce, protože se může přitom porouchat klient a pak si již hráč nezahraje.
    Pokud již to chcete provést, ať je při Vás osoba v těchto technických záležitostech znalá.
    Stačí to jenom pobabrat a klient nemusí fungovat správně. Pak je nebezpečný pro PC.


    Nejsem na to osoba znalá, takže bych do toho nešel.
    Jak se bojíme elektriky, vody a ohně, tak se obávame i neznámych příkazů v komputeri.
    #3, #5 a #2952 velice zlý příklad toho, jak se dopustit softwarové chyby ve vlastním počítači.


    EDIT:
    Zatím jak vidím, ještě mi tady nikdo profesionálne neporadil, co se týče vyrovnávací paměti.
    Jak již sem jednou napsal, měla by to být osoba v těchto technických záležitostech znalá.
    Jinak by ste mi takhle neradili. Ale i přesto Děkuji. :)
     
    Naposledy upraveno: 28/5/21
  8. Pavlinka1

    Pavlinka1 User

    odpoved a podrobny navod jsi jiz dostal : tu : #3
    je to tak jednoduche
     
  9. -baghira2-

    -baghira2- User

    Nie, nie je. Odpoveď mi dnes poskytol jeden veľmi milý hráč z bývalej GE6, aktuálna GE7.

    Vyrovnávajúca pamäť tzv. cache, naposledy bola ako samostatný hardware u 486, možno u 386 tek.
    Teraz je to vždy vyhradené miesto v pamäti operačnej, alebo súčasťou jednotlivého HW (hardwaru).

    Takže buď mám problém s operačnou pamäťou, alebo len softwarovým nastavením.
    A že nevie, kto mi opravoval PC.

    Ale jednoznačne: by som si s ním mal o vyrovnávajúcej pamäti pohovoriť. Aby mi ju opravil.

    Presne takto si predstavujem: profesionálnu formu pomoci čo sa týka, vyrovnávajúcej pamäte.
    Touto formou: by som sa mu za jeho snahu a ochotu mi pomôcť, náramne chcel poďakovať. :)

    Má u mňa: tu na fóre, jedno veľmi veľké Ď A K U J E M .
     
  10. ZOHAN

    ZOHAN User

    Já jen pořád nerozumím, co tady vlastně řešíš? Co má operační mezipaměť společného s klientem?
    když používáš PC, tak tam vždy něco bude ne?
    Podívej se na mou paměť a nechtěj, aby jsi ji měl takovou, jako já.
    https://ctrlv.cz/ek4L
    P.S. A co ti ten odborník poradil, Že máš PC odnést do opravy?
     
  11. Konfigurace nastavení mezipaměti objektů
    SharePoint Server 2016 najdete ji tady .Nastavení mezipaměti objektů
    Začátek stránky
    Vyprázdnění mezipaměti objektů nebo diskové mezipaměti

    1. V nabídce Akce webu [​IMG] přejděte na Nastavení webu a potom klikněte na Změnit všechna nastavení webu.
    2. V části Správa kolekce webů klikněte na mezipaměť objektů kolekce webů.
    3. V části Vymazání mezipaměti objektů proveďte některou z následujících akcí:
      • Chcete-li vynutit aktuální server vyprázdnění mezipaměti objektů, zaškrtněte políčko Vyprázdnění mezipaměti objektů.
      • Chcete-li vynutit všech serverech ve farmě vyprázdnění mezipaměti objektů, zaškrtněte políčko Vynutit všech serverů ve farmě vyprázdnění mezipaměti objektů.
        Po výběru jedné nebo více zaškrtávacích políček, budou všechny položky v mezipaměti objektů vyprázdnění hned po kliknutí na tlačítko OK. Pokud některý z zaškrtněte políčka nevyberete, mezipaměti spravovat platnosti položek podle toho, kdy vyprší nebo se změní na webu.
    4. V části Disku vymazání mezipaměti založené na proveďte jednu nebo více z následujících akcí:
      • Chcete-li vynutit serveru a obnovit jeho diskové mezipaměti, zaškrtněte políčko Vynutit tento server vymazání mezipaměti založené na disku.
      • Chcete-li vynutit všech serverů resetovat své diskové mezipaměti, zaškrtněte políčko Vynutit všech serverů ve farmě vymazání mezipaměti založené na disku.
        Pokud jste vybrali jednu nebo více zaškrtávacích políček, budou všechny položky v diskové mezipaměti vyprázdnění hned po kliknutí na tlačítko OK. Pokud některý z zaškrtněte políčka nevyberete, diskové mezipaměti zůstane beze a vypršení platnosti položek bude spravován s položkami odebraná se změní na webu nebo překročení velikost disku.
    5. Klikněte na tlačítko OK.
     
  12. Vymazání mezipaměti Optimalizace doručení
    Windows 10
    Optimalizace doručení ve Windows 10 automaticky vymaže mezipaměť. Soubory se z mezipaměti odstraní po krátké době nebo v případě, že jejich obsah zabírá příliš mnoho místa na disku. Pokud však potřebujete na svém počítači více místa na disku, můžete mezipaměť vymazat ručně.
    1. Vyberte vyhledávací pole na hlavním panelu a pak napište vyčištění disku. Ze seznamu výsledků zvolte aplikaci Vyčištění disku.
    2. Na kartě Vyčištění disku zaškrtněte políčko Soubory Optimalizace doručení.
    3. Vyberte OK. V zobrazeném dialogovém okně zvolte Odstranit soubory.[​IMG]
     
  13. -baghira2-

    -baghira2- User

    Panický-Pán mimoriadne Ti Ďakujem.

    Konečne niekto, kto sa v tom vyzná a podrobne mi to vysvetlil. Vďaka.
     
  14. Pavlinka1

    Pavlinka1 User

    -baghira2-, Takže teď máte v položce : mezipaměť 0 MB a nemusíte nosit vaši našlapanou herní mašinu do opravy?
    Tak kolik vám to ukazuje teď? Jen netuším, jaký je rozdál mezi ručním čištěním a kliknutím na chytrý program, který to udělá za vás a lépe...
    P.S. Je jen divné, že Panický-Pán, porušuje pravidla tohoto fora a vám to nějak z nepochopitelných důvodů vůbec nevadí?
    Jen to dokazuje vaši nezaujatost a to se mi moc líbí na vás.;)
     
  15. -baghira2-

    -baghira2- User

    Panický-Pán poradil a pomohl, aniž by vůbec nemusel. O to si ho teď, opravdu vážím.
    Takových hráčů je tak málo, jako šafránu v létě. Nezištnou pomoc si nejvíce cením.

    Nemusel napsat vůbec nic a i přesto pomohl. Co ty asi nikdy nepochopíš a pro nikoho jenom snad, ani neuděláš.
    Že porušil pravidla tohoto fóra jenom aby mi pomohl, dokazuje že vztah je pro neho přednější, než tyto pravidla.
    To neznamená, že je nectí.

    Díky němu, mám to teď s vyrovnávací pamětí mnohem lepší. screen: https://gyazo.com/cbf1c8287b8244aa8d0a06ad8620d55e
    Znám cenu vděčnosti. Dát vlastní srdce a vztah na první místo, nežli pravidla tohoto fóra, jenom dokazuje jeho velkodušnost.:)

     
  16. ZOHAN

    ZOHAN User

    -baghira2-, dobře tady krmíš trolla imaginárním problémem, aby jsi měl další a další zbytečné příspěvky?
    Otevři si pár větších internetových webů, třeba nějaký obchod a potom nám sem vyfoť, kolik MB dat máš zase opět v mezipaměti?
    A čemu to jako pomohlo, že tam nemáš 4GB ale ''jen'' 2 GB?
    Mou osobu by spíše zajímalo, kolik máš spuštěných procesů a aplikací,prohlížečů i odkazů na pozadí v pc?
    P.S. Porušením pravidel dokazuje tvůj nový přítel, že ta pravidla ctí? Zajímavý poznatek. To použiju u soudu na svou obhajobu.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
     
  17. -baghira2-

    -baghira2- User

    Vyrovnávací pamět rozhodně není imaginární problém. Bylo to, do včera špatné.
    Včera večer sem registroval: až 4,6 GB v mezipaměti. Před vypnutím kompu.

    A dnes sem uplatnil rady toho hráče. Teď je tam: [​IMG]
    Proti včerejšku. Co je opravdu úleva, protože celková pamět PC je 8GB.

    Tím to považuji za uzavřené. Pokud se zde neobjeví někdo, kdo ještě lépe poradí.
    Děkuji všem. A také i Tobě: za cenné poznatky a užitečné rady kolem mezipaměti.

    Díky za tento odkaz: https://ctrlv.cz/ek4L
    Již vím, že to může být i horši. D Ě K U J U
     
  18. Pavlinka1, děkujeme, že jsi nám tu zatrollila, nuž vážně, jak žádal autor témy, možno uzavřít.
     
  19. Pavlinka1

    Pavlinka1 User

    ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®►, děkujeme, že jsi nám tu zaOTéčkovall, nuž vážně, jak žádal autor témy, možno uzavřít.
     
  20. -baghira2-

    -baghira2- User

    [​IMG]

    A ako si mi s vyrovnávajúcou pamäťou pomohla ty? Pýtam sa.

    Vďaka tomu, že si vyrovnávajúcu pamäť (medzipamäť) pravidelne čistím.
    Je jej stav takýto: [​IMG]
    A to mám spusteného klienta aj operu.
    To ma ukľudňuje a problém je vyriešený.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.