Návrhy Vyvážení hratelnosti mezi novými a lepšímy hráči.

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Dont_kill_new_players, 9/7/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Pomůže tento nápad novějším hráčům užít si hru a při tom nenarušit hratelnost hry pro ty lepší ?

  1. Ano. (myslim že tento nápad by pomohl novým hráčům a neovlivnil ty lepší)

  2. Ne. ( Napište mi proč ne do komentářů)

  3. Možná. (Dobrý nápad, ale má to háček. Napište mi jaký do komentářů)

Výsledky jsou viditelné až po hlasování
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Vasil35

    Vasil35 User

    Dont_kill_new_players:Trochu pozdě s takovím nápadem, nás přece stříleli také a vydrželi jsme. a že nás nikdo nechránil? To možná natom bylo to dobré, zakousli jsme se a chtěli jim to oplatit.
    Nevyrovnavost ve výbavě a lvl je ve všech hrách. Systémovou ochranou to člověk nenapraví.
    To bys pak vypustil malé lvl po dosažení nějaké úrovně nepřipravené? myslíš že by je systémové boje připravily na realitu?
    Znám spoustu malejch co dneska létají na full účtech i v topce. Myslím si že tvůj návrh je zbytečný.
    Pokud by prošel tak by ty lodky odešli hned jak by jim skončila ochrana, protože na nových mapách by je sesvačili najednou, protože mapy jsou prázdné a na tyhle lodě by čekalo pak jen peklo.
     
  2. Co jsem zatim četl, tak si většina z vás jen stěžuje na to... ,,Za mých časů tohle nebylo a nevadilo mi to" bohužel pro vás... Každopádně dnes jestli chcete vůbec aby tato úžasná hra fungovala... Potřebujete hráče :) ... a hádejte co ... nikdo nebude hrát hru ve které nemá šanci přežít 20 minut na jeho vlastních mapách.Nechci být vulgární, ale nezajímají mě vaše kecy o tom že se mají naučit "jak je vesmír krutý" nebo "oprava mě stála uridium" ... už nestojí uridium ... a proč ? Protože to byl špatný nápad.Místo toho jak to bylo by jste se měli zaměřit na to jak to BUDE ... jinak to nebude.Přece mě aspoň trochu chápete ... tak se snažte těm novým hráčům pomoc... třeba taky něco vymyslíte.
    Díky za pozornost a doufam že můj nápad eště jednou zvážíte.(nebo vymyslete lepší systém kdýž vám to tak pálí) (to bylo pro motivaci ... snad)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. dal som nie a to z dôvodu, nie že aj mna pukali ked som začinal to s tým nemá nič spoločne je to fight hra a ak novačika odradi že ho niekto puka nema tu čo robit ak ho hra zaujme tak to vydrží a ostane verný DO či puka alebo nie skôr si myslím že tu ostanu hráči ktorý maju o hru zaujem ja ked som začal dostal som fenixa a nič viac čo dostanu hráči dneska skoro všetko potrebne aby sa v hre mohli čím skôr presadiť to čo som ja budoval dva roky ma hráč dneska ak je šikovny do 6 mesiacov to čo tu treba zmenit nie je odstrel hráčov a nejdem riešit čo hru niči a zabija skusenejši dobre vedia čo myslím čiže za mna uplne zbytočný napad a ak sa chceš svojho návrhu držať tak to uprav že odstrel slabšich neh je podmienený lvl hráčov čo mne príde smiešne je že hráč z lvl 24 može pukat lvl13 napr toto je troška trápne ale na to kolko je traz aktivných hráčov ani toto nepomôže aby sa populacia v hre rozrastla zmeny musia prisť inde nie v tejto problematike ;)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  4. -baghira2-

    -baghira2- User

    Dont_kill_new_players Když o 04:00h ráno nespíš, pak Ti odpovím:
    "Že ano je to sobecké, ale hlavní chyba je spíše v tom; že se v BP nestarají o nováčky, kteří by nahradili ty, co museli přestat hrát."

    P.S.: Napíš mi, co je v této hře a stejně v našem reál životě fér.
    Odpověd je stejná jako v reálu: "Přicházime na svět, aniž by sme se na něj pýtali.
    A smrt po nás přicházi v tom okamžiku, když by sme to, ani my sami nechtěli.
    " :rolleyes:
    - Proč se potom na to, tak nechápavě ptáš?
     
    Naposledy upraveno: 21/8/18
    Vasil35 tohle ocenil(a).
  5. Sorry, ale jak jsem řekl ... to mě vůbec nezajímá :) možná jsem ***** nebo co si o mě myslíte, ale když mi na tohle odpovíš takhle nesmyslně (z mého debilního pohledu nesmyslně) tak ani nemá cenu tohle psát. Jak už jsem řekl, pokud chceš aby tato hra šlapala potřebuješ nové hráče a nikdo nebude hrát hru ve které umře 20x do hodiny jen protože lepší hráči nemají co dělat... Jak řekl ***SAK∑.feat.CR∑Đ*** je nesmysl když lvl 24 zabijí lvl 13 ;) a co z toho plyne ? Místo zdůrazňování kdy chodim spát by jsi mohl zdůraznit tento fakt a třeba i vytvořit Vlákno na toto téma. Přirovnávat MMORPG Browser hru k reálnému životu je trochu hloupé,ale to je jen můj názor.
    Znovu zdůraznim- Potřebujeme nové hráče a ne jim ukazovat pomocí dmg 70k + "jak je vesmír krutý" . Krutý je jen to jak si nový hráči nezahrají.
    -----------------------------------
    Když tak nad tim přemýšlim bylo by docela super udělat systém "nezabíjení" mezi vetšími a menšími lvly, ale jak už jsem zmínil byl by problém s kupováním uridia.Jelikož by si hráči koupili uridium a pak by třeba v lvlu 7 měli full LF-3 a pár LF-4 a zase by jsme byli utoho samého problému.

    EDIT: Místo střílení mezi lvl by to mohlo být také na vybavení... vzali by jste si na loď LF-3 a přičetlo by vám to pár bodů za ybavení. Tak by hráči se super gearem nemohli zabíjet hráče se základním vybavením a když už by chtěli, museli by si obléhnout něco horšího.Tak by byli souboje mezi lepšími a horšími hráči docela vyrovnané a horší hráče by to bavilo. (Kdo by se nechtěl střílet s někym na podobném lvlu,toje přeci vždy zábava a neni to jednostraná bitva)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 21/8/18
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  6. -baghira2-

    -baghira2- User

    Neber to ve zlém, ale skus to napsat hráčům GE2.
    Tam je scela běžné, že cyborg s 10 sparťanmi v lvl. 22 a ve všem full nehanebně popraví lvl. 7 s pár flaxy
    a ani ho nepálí, že udělal něco moc špatného. Z toho plyne, že ani tato hra není fér, stejně tak, jako celý BP.

    Skus si přečítat, co zde napsal Pucikocour: #19, #306, #314, #325 a #331. Zamysli se nad tým.
    DO už je, jenom náhražkou toho, co bylo kdysi & již jenom prožívá. #338

    Nakonec Pucikocour budě mít pravdu & z tohto hlediska; již Tvůj návrh postráda smysl, protože BP na něj nepřistoupí.
    "BP na Vaše návrhy nepřistoupí, protože oni eliminují slabé hráče. Zůstanou zde jen silní, co investují, aby stačili nebo
    aby byli nejsilnější, čili do toho budou rvát love jak o život, aby byli stále TOP.
    "

    "Otázkou zůstává, kdy těm investujícím dojde, že rvou peníze do něčeho zcela zbytečného, protože až tohle jednou
    skončí, tak si pak mohou říct, že si honili triko třeba za 200.000, které mohli investovat jinam a něco smysluplného
    za ty love mít.
    "

    Tak to je, bohužel.
     
    Naposledy upraveno: 21/8/18
  7. Neber to ve zlém, ale přesně proto že se tohle děje, tady o tom diskutujeme a aspoň tedy já se snažimpřijít se smysluplným řešením, které by těmto full hráčům zabránilo střílet malé lvly. To že mi zopakuješ jak to na serverech chodí nijak ničemu nepomůže, to už tady udělal snad každý. Btw přečti si edit z mojí poslední zprávy a řekni mi co si o tom myslíš, jsem zvědavýjestli by tohle mohlo být řešení.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  8. -baghira2-

    -baghira2- User

    Poriešilo by to část, těchto tu popsaných problémů, ale né úplně.

    Vezmi si do úvahy tento úkol: Kolébka lidstva, je z 18 lvl. a máš zabít 25 nepřátelských hráčů.
    - Který Tě posune výš s BZ, snad do vyššího lvl 19. Jak by ses zachoval? Máš 3 možnosti:

    1) odmítnout tenhle úkol a skusit jiný úkol na npc. Mít nervy a výbavu na 10 BVK a 80 VK,
    - nebo na piráty, kde jde opravdu o život. Nemluvě o tom, jak je to zdlouhavé, dělat 100 protegitů nebo 10 cubů.

    2) střílet silnější od sebe. Dáš je? Ovšem, že ne. Spíš oni Tebe. Ale pak, tenhle úkol neuděláš ani za 10 let.

    3) střílet slabších od sebe a každého, na kterého natrafíš. Pak tento úkol uděláš co nejdřív bez větší námahy
    - a snadno si v 19 lvl. I když to, teď velice odsuzuješ. A čím vyšší lvl, tím více hráčů, je pak nutné do těchto
    - úkolů sundat. Kdyby si měl s každým slitování a nechal ho žít, pro příště by oni rupli Tebe. Ze stejného důvodu,
    - který teď popisujem. Jistě, že to není správne, ale na tomto princípu funguje MMORPG Browser hra Darkorbit.

    Potenciálny nepřítel na Tebe nebudě brát ohled, když se chce dostat do vyššího lvl i přes Tebe.
    Jsou jenom dvě možnosti, jak mu uniknout:
    1) cesta síly - zesílit ve hře, získavat LF3, LF4 a jednou za 25 dní v měsíci HP, MD nebo PD.
    2) cesta rýchlosti - lehká konfa, na palubě pouze full generátory rychlosti G3N-7900, podle možnosti hbitá loď a formace bicykel.

    Druhá možnost je lepší, protože se nemusíš bránit, a pokud nepřítel vyniká jenom silou a né rychlosti, téměř vždy mu ujdeš.
    - Takové jsou možnosti, momentálně a zde, v samotné hře.

    Na tohle je jenom jediné řešení, obávam se, a tím je: přestat platit za cokoliv v téhle hře.
    Pak už jenom, jen posílat si kredity a nebo úplně skončit. Tohle je cesta, která nikam nevede.

    - Protože v téhle hře: "Vždy budou, jenom rovní a rovnější" - George Orwell z románu Zvířecí farma.

    P.S.:
    Nakolik pochybuju, že v BP, na tom něco změní; silnější pořád budou lovit slabších, platí to i v zákonech přírody.
    - Protože, jiné řešení, bohužel nevidím. Stejně to přes BP neprojde, zbytečně se kvůli tomu a tak, velice snažit.
     
    Naposledy upraveno: 21/8/18
    Vasil35 a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  9. V tom co jsem napsal šlo o to že by jsi mohl střílet jen ty co mají podobné vybavení (to znamenáže neni až tak těžké tyto úkoly co jsi popsal udělat) cesta síly: ta ti nepomůže jelikož je to moc pomalé, tutíž to hráče moc nebaví a fullky budou vždy silnější než nováčci.
    cesta rychlosti: to je úplný nesmysl, nechápu jak o tom každý může mluvit jako o řešení... přesně protože o tom všichni píšou, tak si fullky vezmou rychlé konfigy a NIKDY jim nikdo slabší neuteče.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  10. -baghira2-

    -baghira2- User

    A co sem Ti měl napsat? Že máš pravdu úplně ve všem, co si napsal?
    - Ale pak bych nebyl úpřimný. A lichocení, již vůbec není, tím správnym projevem mezi spoluhráči.
    - Snad, pro lepší vysvětlení.

    Cesta rychlosti je možná. Koukni na obrázky, co vidíš:
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    I kdyby měla flaxy tak uspěje. S týmhle se mi daří roky unikat, a to nejenom proti dnešným cyborgům.
    Když podle Tebe klamu, skus mě nahánět, pouze se základným golíkem, nebo s aegisou. Sem zvědav jak uspěješ.

    [​IMG] [​IMG]
    Přitom mám na palubě jenom full LF3. A pořád mi nadávějí do flaxů, jenom proto, že mě nedokážu dohonit.

    Když sem s touto lodí, která je jenom papír - co se týče HP, dotáhnul do 18 lvl.; proč by něco podobného, nemohl dosáhnout i jiný hráč?

    P.S.: [​IMG]
    A přesně na to narážím. Zopár sestřelů ještě neznamená, že to má hráč rovnou vzdát.
    - Když by sem, někdy v tomto roku 2018 puknul, tak jedině z vlastní neopatrnosti. ;)

    Dosud sem to nevzdal & nevzdám to ani teď. Vzdát to, pak by moje 4-letá snaha, byla úplně zbytečná.
    A vypracovat se, na takovou úroveň, může dnes, úplně každý. Chce to jenom čas a trpělivost. Howgh..
     
    Naposledy upraveno: 21/8/18
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
  11. Nikdy jsem neřekl že jsem měl ve všem pravdu a chápu že s touhle formací jsi rychlý. Myslíš že nový hráč si koupí formaci za 150 000 Uridia jen aby se mu podařilo o 60% víckrát utéct ? Pokud jsi si toho nevšiml tak lepší hráči mají tuto formaci také a také mají full speed configu aby mohli lovit rychlejší hráče, kteří utíkají. Navíc než si novější hráči všimnou zamaskovanýho nepřítele, tak už dostanou kopanec za 70+k. Na druhou stranu musim uznat že máš pravdu v tom že by to i novější hráči měli vydržet, ale já mam zase pravdu že DO potřebuje více nových hráčů a proto by se mělo omezit jejich ničení.(snad)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  12. "Jedna strielačka potrebuje nových hráčov. Každý ich tam prestane zabíjať"

    - Prečo chcete obmedzovať vesmírnu strielačku (v tejto hre sa bojuje, ak to ešte neviete) tým, že sa nebudú strielať slabší hráči? Všetci boli slabší, teraz to majú slabší XY krát lahšie ako my starší hráči. To že sa nejaký slabší hráč nepoučí ani po 25 puknutí na istej mape asi neni chyba toho hráča čo ho sundal. Veď preboha kedysi to fungovalo tak, že keď niekde oxidoval enemy hráč, prišli naši a vyplieskali ho. Ďalšia možnosť je zmeniť mapu. Taktiež sa zoskupiť a vyhnať ho. Lietať na iných konfách. Hrať opatrnejšie. Využívať rozum pri hre. Utiecť mu. A Mnoho ďalšieho... Ja len stále nechápem ako sa môže sťažovať niekto v takejto hre že ho ničia... Kde je tá LOGIKA... Futbalista sa bude sťažovať že ho trafili loptou. Tu ide o to že niekto je slabší, niekto je silnejší. Si slabší? Zlepši sa, zdokonal sa. Aj tí silnejší boli slabý.
     
    Naposledy upraveno: 21/8/18
  13. -baghira2-

    -baghira2- User

    Jsou i levnější možnosti: v aukci se dá vydražit také - CPU okamžitého štítu ochrání na 3 sekundy před všemi útoky.
    - Protivníka můžeš spomalit: zmrazovací raketou, spomalovacími raketami a mínami, také infekční laserovou munici,
    - nebo infekční mínou. Hodně to spomalí protihráče. Anebo lítat v masku, dá se vydražit v aukci také.

    Taktít je opravdu mnoho. Abys přežil, pak musíš vědět, kdy a jakou použít. Hodně méně ozbrojených hráčů se vyhýbá
    silnejším tak, že letí popri samotném okraji minimapy a tým se jim, častěji vyhnou. Nejúčinnější spůsob je, bedlivě
    sledovat minimapu, nepřítel je na ní žlutá tečka; která sa pohybuje úplně jinak, jako většina npc. Tzv. pohyb interceptora.


    Strategie pomáha slabšímu jako přežít. Protože logické myšlení a bedlivé plánovaní pohybu, mohou slabšímu hráči,
    neraz zachránit život jeho lodě.
    Ale někteří jsou nepoučitelní: vyletí na tou jistou mapu vícekrát, nerozhlížejí se kolem
    sebe & co je nejhorší; letí sami nebo se oddelí od skupiny, která by ho mohla ochránit před nepřátelskými piloti zvenčí.

    P.S.: I skupina slabších se může ubránit, pokud bráni jednoho zo svojich, vlastní obětavostí. Tu však na mapě, málo vídat.
     
    Naposledy upraveno: 21/8/18
  14. Souhlasim že se takhle slabší hráči mohou bránit, každopádně ani 10 slabších hráčů dohromady nedokáže zničit jednoho silnějšího.Ikdyby se snažili utéct, tak pochybuju že hrají tu hru jen aby se naučili utíkat. Když jsem před nedávnou dobou začal s kamarády hrát na jiném serveru, tak jsme taky používali taktiky jako třeba "rozprchnout se do všech stran" což zvětšilo počet lodí co uteklo. Můžu ti ale říct že to nebyla zábava. Šli jsme si zahrát a ne utíkat. Od toho tady diskutujem o tom jak zabavit nové hráče aspoň do nějakého lvlu, kdy už jim na té hře začne záležet. Když něčeho dosáhneš v jakékoliv hře, tak si asi těžko jen tak řekneš že ji opustíš a přesně o tohle se tady usiluju.
    Pokud novým hráčům nezáleží na hře, nebudou ji hrát.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 21/8/18
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  15. Možná jsi nečetl nic z toho co tu kdo kdyx napsal a tak ti to objasním. Nemůžeš hrát hru kam nechodí nový hráči a odcházejí stávající hráči. Časem ji přestane hrát každý. Jak jsem již zmínil. Používat mozek je sice rozumné, ale nehraješ proti opicím a tak zkušenější hráči, kteří loví ty slabší, ví co ti slabší pravděpodobně udělají.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  16. -baghira2-

    -baghira2- User

    Svatá pravda. Datum svého odchodu, znám také: 28 prosinec 2019
    Když dosud nedají dark spět dokopy a do latě, odídu spolu s Cruenta†Ultionem, jako to v jiné témě avizoval.

    Protože bez neho si neumím představit, jak hru tak i fórum. A pokud BP na této hře, vůbec nic slíbeného nezmění. :rolleyes:
    Posty: #84 a #90. Také si myslím, to samé co Ty; že křiváctví některých elitních hráčů, fakt nemá období, jak zachází.
     
    Naposledy upraveno: 21/8/18
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
  17. ZOHAN

    ZOHAN User

    baghira napsal :
    Kámo, oprav si ten zavádějící nesmysl, prosím pěkně.
    P.S. A oprav si ten celý příspěvek s přihlédnutím na gramatiku. Bolí z toho oči i dušička moje.
    A dále jsi napsal :
    Tomuhle vůbec nerozumím? To jako, že se chovají křivě na jaře a pak na podzim a pak zachází slunce? Nebo vychází a hlavně zase nepodloženě neobviňuj z křiváctví dle VOP omg.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
     
    svi1 tohle ocenil(a).
  18. no zame taky ne hale jeto normalný a taky treba nas štve že hraci pouzivaji programi na vska a td a po spojeni sevru jeto horši neda se uš nikde lítat mise se nadaji delat ani uri vidělat ta hra se zhorsila
     
  19. Nechci na tebe být zlý, ale 1. netýká se to vůbec nápadu příspěvku (jak pomoc novějším hráčům) a 2. jediný co tvůj komentář obsahoval byl hate na -baghira ...
    Radši si přečti pár předešlých komentářů než začneš sám komentovat, nebo zkus něco vymyslet sám.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  20. Chápu tě, proto zde o tom diskutujeme a snažíme se najít řešení, které by bylo pro DO přijatelné a zlepšilo by hratelnost pro nové hráče.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.