Základné otázky, poprípade odkaz na "bibliu"

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Yonx, 2/3/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Yonx

    Yonx User

    Ahoj, mám ďalšiu otázku. Ako fungujú extra "Laboratórne CPU" a "Generátor-boost-CPU"? Myslel som si, že mi to bude automaticky zušľachťovať lasery, rakety, pohon aj štít najlepšou surovinou, ktorú vlastním, čiže promeriom, ale vyzerá to, že to tak nefunguje. Lasery sa nevylepšujú vôbec. Mám zapnuté automatické zušľachťovanie, čiže promeria mám určite dosť.
     
  2. -baghira2-

    -baghira2- User

    Začínam byť unavený. Onedlho idem spať, ale vysvetlím Ti to.

    Ku "Laboratórnemu CPU" . Nefunguje Ti to preto, lebo ho nemáš nastavené
    v Nastaveniach. V hre ozubené koliesko vpravo hore. Pod Gameplay musíš
    odškrtnúť políčko Aktivovat automatické vylepšení zbraní pomocí CPU výskumu.
    Následne uložiť. To je k tomu, dúfam, že už všetko.
    Ak to nefunguje, tak buď je to od BP úmysel; alebo chyba. Snáď postačí počkať na jej opravu.

    Podobne by mal fungovať aj "Generátor-boost-CPU".

    Naposledy, keď som to aktivoval, jeseň 2016. Som bol nemilo prekvapený, že mi to ničí
    promérium a hádže ho do štítov alebo rýchlosti. Tak som si to zrušil. To, že to odrazu
    nejde, je aj pre mňa otázne a novinka. Vôbec nechápem, ako im môže vyhovovať takýto stav.
    Zatiaľ všetko čo urobili v poslednej dobe, mi pripadá ako just namierené v neprospech hráčov.
    Dúfam, že sa v tom, opäť nemýlim.

    EDIT: MuadDib85[CZ] máš pravdu. Fakt najjednoduchšie riešenie je zvaliť vinu na niekoho druhého.
    Ospravedlňujem sa. Skôr som to myslel ako rečnícku metaforu, nakoľko veta začínala na Ak.
    Pokým viem, nikoho som tým priamo neobviňoval. A o to, mi tobôž nešlo. Preto tá menšia úprava.
    Yonx nemáš za čo. Rado sa stalo.
     
    Naposledy upraveno: 12/3/17
    bhagira22 a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  3. Mám počítač, u kterého taky občas něco nefunguje. Problém je obvykle mezi klávesnicí a židlí, řidčeji je to chyba programu, který vyřeší restart. Tady se stalo módou všechny chyby házet na BP. Tady nehrajeme na kompu doma, ale na serverech, které mají o něco větší kapacitu a tím i chyba se tam hledá hůř. Zkuste napřed chybu hledat u sebe a pak se zeptat, ale psát, že je to úmysl BP? Trošku tolerance by to chtělo.
     
  4. Yonx

    Yonx User

    Povedzme, že z teba hovorila únava, iste to nie je úmysel samotnej hry, robiť nám zle. Každopádne tvoja rada bola správna, stačilo si to v nastaveniach zaškrtnúť a už to funguje ako má, ďakujem. :)
     
  5. Yonx

    Yonx User

    Ahojte, mám ďalšiu otázku. V skylabe sa snažím vyrábať čo najviac promeria, avšak keď si vypnem rafinérie na prometid a duranium, produkcia promeria okamžite klesne na 0%. Pritom z oboch týchto surovín mám plný sklad. Je to skutočne tak nelogické, že promerium sa môže vyrábať, len pokiaľ sa zároveň vyrába aj prometid a duranium?
     
  6. -baghira2-

    -baghira2- User

    To je pochopiteľné. Promérium si skylab vyrába pomocou duránia, prometidu a xenomitu.
    Tzn. že ho potrebuje. Ak rafinérie prometidu a duránia vypneš, je jasné že budú na nule.
    A výroba proméria jednoducho zastane.

    Logika v tom, práveže je. Duránium ako aj prometid skylab potrebuje na vlastnú výrobu
    proméria. Príklad: Keď na mape zošľachtuješ rudu, aby si si uvoľnil skladový priestor v lodi;
    tak ktorú rudu zušľachtuješ ako prvú? Z 20 jednotiek prométia a 10 jednotiek endúria máš
    1 prometid. A z 20 jednotiek terbia a 10 jednotiek endúria zase 1 duránium.

    Je v tom postupnosť a hierarchia. Čím ušľachtilejšia ruda, o to dlhší je jej pracovný proces.
    Na výrobu 1 proméria potrebuješ 10 jednotiek prometidu, 10 jednotiek duránia a 1 xenomit.
    A zapnutím rafinérie sepromu si veľmi rýchlo zničíš postupom času všetok promérium zo skylabu.

    Tzn., že na tomto príklade som veľmi jasne poukázal práve na to, ako to vlastne funguje.
    Nemôžeš predsa očakávať pri vypnutí rafinérii na duránium a prometid, že Ti bude naďalej
    vyrábať promérium. Tak to bohužiaľ nefunguje. Budeš ich teda, musieť zapnúť späť. ;)

    A ako vidím, už si si na to odpovedal sám vlastnou otázkou:
    "že promerium sa môže vyrábať, len pokiaľ sa zároveň vyrába aj prometid a duranium?"
    - Tak to teda v skutočnosti funguje. Osobne mám zapnuté všetké rafinérie okrem sepromu.
    Posledné čo fakt potrebujem, je práve to; aby mi zničil úplne celú zásobu proméria. A o to,
    vážne nestojím. ;)
     
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  7. ZOHAN

    ZOHAN User

    áá vévoda fóra a spisovatel baghi zase radí jen nesmysly?
    vysvětli mi pak tento obrázek?
    [​IMG]
    a tento obr?
    [​IMG]
    btw. když vypneš rafinerii prometidu a durania a máš dostatek energie a ostatní rafinerie na stejném levelu, tak se ti promerium bude vyrábět,dokud ti ty suroviny nedojdou. Můžeš zvýšit ještě produkci tím, že vypneš dočasně seprom, viz, mé obrázky.
     
  8. Já ti tedy nevím, ale skylab mám na nejvyšším lvl a promerium mě v zatím nedošlo, používám jen seprom. Je důležité začít upgradovat zleva doprava, aby výroba základních surovin (terbia,enduria a prometia) byla na vyšším nebo stejném lvl jako ty víc doprava. Pak to bude vyrábět stejnoměrně a jediné, čeho bude stálý nedostatek bude seprom.
     
  9. Yonx

    Yonx User

    Mám pocit, že je to bug v hre, pretože keď som to dnes zapol, rafinéria na prometid bola opäť na 100%. Takže ďakujem za odpovede, Seprom mám zatiaľ na levely 2, nemá zmysel ho teraz nejak veľa vyrábať. Potrebujem kredity, nie výkon.
     
  10. Yonx - jestli můžu poradit, posílej si do lodě promerium, prodávej na stanici(na pirátech je bonus) a kredity se jen pohrnou. Je dobré si na piráty umístit jednu loď, jedno jakou. Promerium posílat do lodě s největší kapacitou a pak jen změnou lodi prodat na pirátech.
     
  11. Yonx

    Yonx User

    Presne tak to robím, každopádne ďakujem za radu. :)
     
  12. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.