Chyby Hlásenie bugov/chýb v hre

Diskuze na fóru 'Technické dotazy' zahájená uživatelem Jessie, 11/9/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    Milí piloti,

    Každá hra si musí občas prejsť zmenami a novinkami, no pri implementácií často krát nastanú rôzne chyby v inej časti hry, ktoré mnoho hráčov zneužíva a využíva na vlastné obohatenie sa. Preto je potrebné aby sa takéto bugy v hre hlásili a následne opravili. Preto sme sa rozhodli pre vás založiť túto tému kde môžete prispievať nájdene chyby alebo bugy v hre.

    Pri vkladaní novo objaveného bugu si každý MUSÍ prejsť minimálne poslednú stranu príspevkov, či už daný bug nebol hláseny niekym iným, hlavne ak sa v hre objaví niekoľko chýb naraz.

    Vaše ID a Servernapr. XXXXXXX - Česko 1
    Popis chyby/buguČo najpodrobnejší popis problému
    Kroky k vyvolaniuPopis ako ste danú chybu alebo bug docielili
    Riešenie (Voliteľné)Riešenie bugu, ktoré by mohlo pomôcť developerom (Ako ste na žiadne neprišli, políčko nechajte prázdne)
    Pravidlá
    1. Každý príspevok, ktorý nebude v znení ako je vyššie, bude vymazaný
    2. Duplicitné hlásenia budu vymazávané.
    3. Ak bude potrebné, moderátor sa vyjadrí priamo do príspevku hráča či je daný problém hláseny, v riešení/testovaní, a pod.
    4. Žiadna diskusia v tejto téme nebude tolerovaná
    5. Hlásene chyby, neodporúčame skúšať a využívať, kedže môže dôjsť aj k trestaniu.
    6. Ak moderátor uzná za vhodné, môže časť hlásenia hráča vymazať, aby nedošlo k ďalšiemu zneužívaniu. Hráč bude o takej situácií oboznámeny v danom príspevku. Ďalšie zmeny hlásenia zo strany hráča, sú zakázané.


    Pravidlá prispievania bugov a chýb sa časom môžu upravovať a meniť.
     
  2. Badmaniak

    Badmaniak User

    ID:52072500 CZ1

    Popis: Cooldown schopností lodí se přestal počítat od aktivace, a počítá se až po skončení schopnosti. (U schopností co trvají skoro minutu a mají cooldown krátký je to celkem znatelné, zvlášť když si člověk platí boostery)

    Kroky: Chyba nastala až po updatu asi měsíc zpět.

    Nevim kam jinams e to teď píše, téma na Hlášení chyb ve hře co bylo dříve nemohu najít, asi bylo smazané. Jinak mne prosím nasměrujte, kam se to píše, když ne sem. :) Pak je tou ještě pár chyb, co jsem zpomínal, ale ty už snad byly nahlášené dostatečně v té minulé témě. Dík.

    Zistím či to je hlásene, ale podľa mňa určite by mali cooldowny fungovať až keď ti schopnosť skončí. Ako sa ti môže nabíjať ďalšia pokiaľ jedna je stále aktívna? Veď to ani v reálnom živote by nebolo možné. Jessie

    Ahoj, vždy to tak bylo a nastalo to až s akcí tak měsíc a půl zpět. Co si pamatuju, tak vždy byl cooldown stejný a bylo vidět jak například u veteránu a elite designu naskočilo vždy jiné číslo (1:23 nebo 1:25 vteřin, například).
    A u schopností co trvají 45 vteřin a mají se nabíjet 3 minuty je to celkem markantní rozdíl. S coolama je pak rozdíl mezi 45 sekund čekat, jak bylo dřív, nebo 1:30 jak je to nyní. Chyba je to určitě, pokud to nebylo ofiko změněné, protože to tak fungovalo od zavedení schopností do hry.
     
    Naposledy upraveno: 26/9/16
  3. Badmaniak

    Badmaniak User

    ID:52072500 CZ1

    Popis: Dvakrát se mi odečetlo za sestřel Peta.
    DatumAkce
    23.09.2016 - 00:23[​IMG]Obdržel jsi -100 cti
    [​IMG]
    23.09.2016 - 00:23[​IMG]Obdržel jsi 24000 BZ
    [​IMG]
    23.09.2016 - 00:23[​IMG]Obdržel jsi -200 cti
    [​IMG]
    23.09.2016 - 00:23[​IMG]Obdržel jsi 24000 BZ

    Kroky: Sejmul jsme peta a potom ukradl (nebo aspon jsem myslel že ukradl) box. Určitě jsem nesejmul podruhé Peta.


    Bude tam někde chyba v počítání a násobení negativní cti. Zkusím zopakovat.
     
  4. Badmaniak

    Badmaniak User

    ID:52072500 CZ1

    Popis: Mina infekce má nekonečné trvání. Nezruší se bonusy ani postihy po uplynutí 15 minut.

    Kroky: Popis vymazaný

    Hlásené
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 23/9/16
  5. ZOHAN

    ZOHAN User

    [​IMG]62978493 cz1
    Nefunguje vyhledávaní klanů ani vyhledávání klanů v diplomacii klanů. Tudíž nelze poslat diplomacii(válka,ponko,spojko) pokud neznáte přesný název klanu. Vyhledávání klanů podle tagu klanu nejde a zkoušel jsem i názvy klanů a nic.
    Tato chyba možná vznikla restartem serveru kolem 15:00 dnes. Včera to ještě fungovalo,protože jsme řešili diplomacii.

    HLÁSENE
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 30/9/16
  6. ZOHAN

    ZOHAN User

    [​IMG]62978493 cz1
    už jsem to sem jednou vkládal a téma odsud dle mého názoru bylo smazáno a nevím proč? napsal jsem to do obecných dotazů a byl jsem vyzván, abych to znovu napsal sem..
    [​IMG]
    při házení do aukce mi občas naskočí tato hláška?
    Vzniká to při přehazování hráčů o minimální částku 10.k kreditů i třeba při náhozu 80000 a připíšu i 2x 1-dničku a dám enter a vyskočí toto?
    další příklad je, že v aukci je 1.000.000 a chci přehodit a připíšu jen 1-čku a dám enter a zase taková hláška?
    další příklad je , že v aukci je 8.000.000 kréda a já smažu 8 a napíšu místo toho 11 na začátku a dám enter a napíše mi to taky too fast?
    podle dotazů hráčů v klanu i na ts nejsem sám, komu to dělá, trvá to min. 2 dny , možná i 3, tak nevím, možná od restartu ve čtvrtek kolem 15:00?

    Hlásené
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 8/10/16
  7. Badmaniak

    Badmaniak User

    ID:52072500 CZ1

    Popis: Asi už je to hlášené, ale lodě co se objeví na portu a nehnou se, jsou nesestřelitelné. Bublina jim zůstane a nejde je zranit. Myslím že se ani neopravují.

    Kroky: Popis zmazaný

    Opýtam sa kolegov či už je to hlásené a túto vec som som si minulé všimol na spaceballe.

    Borat
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 11/10/16
  8. HEROBRINE

    HEROBRINE User

    server cz1
    id 63023897
    Na hlavní stránce v hangáru mi nefunguje scrollovací kolečko myši na posunování výbavy v inventáři, fungují pouze šipky na boku nebo klikání mezi nimi,což je velmi nepřesné.Teď jsem to zkoušel a dělá to i jiným hráčům z serveru i klanu. Trvá to asi už týden.

    Po prvé Žiadna diskusia v tejto téme nebude tolerovaná.
    A teraz k problému. Tento problém je už hláseny.
    Borat.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 11/10/16
    *jakub1310* tohle ocenil(a).
  9. Brouk666

    Brouk666 User

    server CZ3
    ID162722611

    Sám setřelím UVK - začal jsem střílet já, pet nebyl spuštěný, plná odměna, uridium, ale cargo box není včera s mi to stalo 2x.
    Pak jsem střílel ve dvojici, cargo box či surovina vypadlá z UVK se objevila.
    U UVK se mi to stali i minulý týden - u jiných NPC jsem nezaznamenal.

    Obšas sa to stáva a pokiaľ viem je to zaznamenané, Jessie
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 14/10/16
  10. [​IMG] 36817266
    server globálna európa 2

    Zmizli mi skladové protokoly do peta mal som ich 12 , na účte ostalo 9

    Menil som si výstroj v lodi, z vegy lightning som dal zmazať plné configy ( boli tam aj tie protokoly) a potom keď už som šiel dávať veci do surgeona tak už ich bolo iba 9

    Prejdi úplne všetky lode co vh angary mas a vo vsetkych vymaz konfiguracie obe, a následnej by sa ti mali objaviť. Nejde o bug, len takto niekedy vybava sa stane neviditelna, toto by malo pomôcť. Ak nie napíš si novu temu a nie sem. Taktiež mal by si všetky protokoly vidiet v inventáry. Jessie
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 19/10/16
    Jessie tohle ocenil(a).
  11. HEROBRINE

    HEROBRINE User

    https://ctrlv.cz/Y2X0
    server cz 1 , ID 63023897
    jedná se o bránu teroru. 9. kolo vlna 72, streunera jsem sestřelil a vypadnul boxík s municí a obdržel jsem pouze 40.800 ks ucb-100
    Podle FAQ k akci má padat z boxu 25.000 ucb -100 a já mám zakoupen zdvojnásobovač na boxíky, v profilu pilota vlečný paprsek II. a v petovi 12 protokolů záchrany. Běžně jsem dostával něco přez 81 tisíc a udělal jsem už hodně přez 20 x tuto bránu na více účtech a nevšimnul jsem si, že by se tato odměna někdy lišila. Včetně raket nebo munice rb-214, pořád mi padá stejné číslo dle FAQ.
    Po debatě na podpoře, která byla pro mne hodně zábavná a dozvěděl jsem se zajímavé informace, jsem byl odkázán na forum hry,že to oni neumí vyřešit.[Ticket#2016102937011915
    pro info screen jiného účtu, jak vypadají malé boxíky s raketama https://ctrlv.cz/hJfi
    Dnes budu odpoledne dělat bránu znova a budu kontrolovat, kolik dostanu munice a doložím informace opět.
    dokládám screen z dneška: je to boxík z ufa a skončil mi balíček zdvojnásobovač, najdete tam rozdíl. Jen se ptám, co mi předevčírem v bráně asi nefungovalo?
    https://ctrlv.cz/uJxU
    haló? dostanu prosím nějakou odpověd?
     
    Naposledy upraveno: 9/11/16
    *jakub1310* tohle ocenil(a).
  12. server CZ1 ; ID 33116806
    Špatná funkce formace kupole : Hodnota štítu je zvýšena 30% a regenerace štítu o 0,5% za sekundu.
    v konfiguraci mám štíty 1,392,809 --> měla by být regenerace cca 6964 , vypadá to že je omezena podobně jako formace diamant , tedy přidává pouze maximálně 5000
    druhá konfigurace s nižšími štíty pracuje jak má

    Kolega to skúšal a štít mu regenerovalo normálne takže sa jednalo asi len o nejakú chybu, ktorá reštartom zmizla.
    Borat

    -------------------------------------------------
    nechci duplikovat téma , snad si admin všimne - děje se mi to stále , a to i při vyšší hodnotě štítu!
    1,7M štítu , návratnost 5000 , kupole , mapa 5-2 střelba do pirátů
     
    Naposledy upraveno: 22/11/16
    ❀∆❀∆❀∆❀❀ tohle ocenil(a).
  13. ZOHAN

    ZOHAN User

    server cz1
    id 62978493
    v odměně za splnění brány kronos chybí kameny rozvratu, tato situace se opakuje při probíhající dvojnásobné odměny z bran

    [​IMG]

    Chyba hlásená nieje, ale odskúšame to a nahlásime to.
    Borat

    P.S. včera jsem udělal i bránu delta a taky to nepíše v logu a ani nepřipisuje v inventáři
    Dnes jsem udělal Kronos a opět bez krystalů rozvratu.
    https://ctrlv.cz/shots/2016/11/20/WBLk.png
    https://ctrlv.cz/shots/2016/11/20/7GpT.png
    https://ctrlv.cz/shots/2016/11/20/HtOx.png
     
    Naposledy upraveno: 20/11/16
  14. adasa4444

    adasa4444 User

    ID: 94146554 CZ2

    Úkol z "Hitac" akce nejde dokončit

    S úkolem "Odkaz Hitaců" (udělat brány Alfa, Beta a Gamma) je problém že jakmile jsem o dodělal (19.11.2016), nepřičetla se mi odměna (všechny 3 body mi svítí zeleně...) Prosím o opravu chyby protože sem jí dělal hodně dlouho a potřeboval bych mít volné mise akce na vánoční Event...

    Myslím že by to mohlo být aktuální akcí ("Den Promethea") kde je také mise na A, B a G... ("Čas úklidu") a tak myslím, že to spolu možná nějak blbne... (Myslím že je možná možné že se sám odevzdá po skončení akce...)

    PS: Misiu som ti ukončil manuálne a odmena ti bola pripísaná.

    Zde připojuji screen té mise:
    https://ctrlv.cz/shots/2016/11/20/OVNy.png
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 20/11/16
    ❀∆❀∆❀∆❀❀ tohle ocenil(a).
  15. ZOHAN

    ZOHAN User

    server cz1
    id 62978493
    Nefungují bonusy u vzhledového designu Independence na lod Goliath- Champion.
    sestřelím lordakii lodí goliath-champion bez designu na formaci vrtačka (mám oboje boostery na čest i částečně body v profilu pilota) a dostanu v odměně 8 cti. Nasadím vzhledový design independence a zopakuji činnost a dostanu 7 cti)podle mne design nepřidává 10 procent cti).
    O funkčnosti 5 procentního bonusu k dmg nemohu napsat jasný názor vzhledem ke kolísání dmg. Tyto testy jsem dělal ted na rychlo, protože nemám momentálně lod vybavenou a byl jsem požádán Razielem, at to napíšu rychle sem.
    Pokud bude ještě něco nutné udělat nebo doplnit, tak až v odpoledních hodinách.Můžeme to později otestovat na silnějších npc až si tuto lod znovu vybavím?

    Už to bolo hlásene, netušíme kedy to opravia. Jessie
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 25/11/16
  16. ID 161755682
    server CZ1

    Dobrý den dneska jsem zjistil chybu v lodi tartarus když má zapnutou schopnost speed boost a střílí červeného nebo valku a červení hodí EMP puls tak zruší schopnost lodi tartarus speed boost. Děkuji za vyřešení.

    S pozdravem André

    Pozriem na to. Jessie
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 25/11/16
    ❀∆❀∆❀∆❀❀ tohle ocenil(a).
  17. timoti123

    timoti123 User

    ID 162617838
    server CZ3

    Dobrý večer,mám menší chybu,když nasadím na letouny Designy Lava Phantom tak na mapě ty letouny zmizí,nejsou vydět.S Havoc a hercules nejsou žádné problémy,ale jen s těmi kosmetickými designy.Děkuji.

    timoti123

    Ahoj, zistil som, že sa nejedná o chybu, zajtra to bude opäť ako má, dúfam. Jessie
    https://board-cs.darkorbit.com//threads/bug.108019/#post-896347
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 28/11/16
    ❀∆❀∆❀∆❀❀ a Jessie tohle ocenili.
  18. -ronon12-

    -ronon12- User

    dobrý večer. Chtěl bych nahlásit nejspíš bug. Z extra energii mi padají nejake lasery např: ucb-100, mcb-50 atd. Jenže já je nemám v lodi a když kouknu do hangáru tak mi to tam ukazuje že jich mám dost ale v lodi je nemam to same s raketami do raketometu. když jsem si je kupoval v obchode tak ted jich mam v hangaru kolem 15 tisic a v lodi jsem nemel nic to jsem sice vyresil tim ze jsem vydrazil cpu nakupu raket ale i tak mam tech 15k raket v hangaru :/ prosím poradte

    S týmto treba ísť na podporu hry.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 3/12/16
    ❀∆❀∆❀∆❀❀ tohle ocenil(a).
  19. Mamina71

    Mamina71 User

    Server CZ3, moje
    [​IMG]91285357

    Tak první bug mažu, protože jsem se právě v jiném vlákně dočetl, že nezdvojnásobování bílé munice při odměnách z bran je prý OK.
    Nu dobrá, nadšený z toho sice nejsem, ale co se dá dělat.

    Ještě mám však další bug, před dvěma týdny 19.11. jsem dokončil Alfu a Lambdu, odměna standardní OK, ale bohužel ani za jednu z těchto dvou bran jsem nedostal Krystaly rozvratu (40ks + 55ks) viz odkaz https://board-cs.darkorbit.com//threads/diskusia-obsidianske-boxy-s-koristi.107953/#post-895857
    Lze toto vyřešit, budou se kameny dodatečně připisovat ?
    https://ctrlv.cz/3goF
    https://ctrlv.cz/v5Mw

    Od 21.11. do 23.11. budete môcť no mapách zbierať špeciálne boxy pirátskej koristi. Budú obsahovať rôzne vzácne predmety, vrátane lode Surgeon alebo Tartarus.

    Počas akcie sa budú vo všetkých bránach nachádzať Kryštály rozvratu ako súčasť finálnej odmeny.

    Takže pokiaľ si to robil 19.11. tak tam žiadnu chybu nevidím. Borat

    Děkuji Borate za vysvětlení, nevěděl jsem ten přesný termín, kdy akce na krystaly rozvratu platila. Teď je mi to už jasné.
     
    Naposledy upraveno: 6/12/16
  20. Bond*Star

    Bond*Star User

    Včera večer v nedeľu som dokončil bránu Zeta a akosi sa mi zabudla pripočítať česť.
    04.12.2016 - 22:27[​IMG]Nazbieraných 50 zelených kľúčov koristi.
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:27[​IMG]Získaná jedna časť galaktickej brány Kronos.
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:27[​IMG]Zvládol si galaktickú bránu Zeta.
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:27[​IMG]Získaný predmet: Design stíhačky - Havoc (2)
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:27[​IMG]Dostal si 0 cti
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:27[​IMG]Dostal si 12000000 BS
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:27[​IMG]Zozbierané logdisky: 100
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:27[​IMG]Úspešne si vyrobil Duranium. (72)
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:26[​IMG]Dostal si 0 cti
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:26[​IMG]Dostal si 1050000 BS
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:26[​IMG]Zničil si loď votrelcov typu Devourer.
    [​IMG]
    04.12.2016 - 22:26[​IMG]Zozbieral si logdisky


    Ako si už napísal v príspevku neskôr, mal si formáciu X, Jessie
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 5/12/16