Návrat do hry - otázky

Diskuze na fóru 'Obecné dotazy' zahájená uživatelem =Streuner=., 11/6/24.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Ahojte, po dlhom čase som opäť zapol darkorbit, chcel by som s opýtať, za strarých čias som bol UFEG, havoc, hercules,lf4, prometheove - ale len z misií, ale nejako som z toho vypadol.

  Čo by som sa chcel opýtať, ako najlepšie získať suroviny potrebné na stavbu - prometheove lasery, k čomu a či su dobré tie raketomety, prípadne som videl aj nové zbrane, neviem ake su typy, čo sa opäť oplatí, čo je trend.

  A posledná vec, chcem si získať goliath plus loď, sú tam pre mňa úplne cudzie pojmy, keby ste mi to mohli vysvetliť, ako to najlepšie získať, bol by som veľmi vďačný.
   
 2. g555stein

  g555stein User

  Ahoj,rad ti pomozem.

  Aktualna meta sú stále prometheus lasery. Defacto Alfa-omega celej hry. Je tu novy laser Odyssey ktorý ma potencial a oplatí sa ho ziskavat z permanentky,ten je určený na crit.

  Je na tebe či si zvoliš cestu korunky a spartanov alebo preferuješ 6ring a hermes.

  Suroviny na stavbu prometheus laserov najlahsie ziskas sposobom že robiš zetu kvoli ucb a klucom koristi. Nasledne strielas npc na bl mapach kvoli rinusku. Zalezi na akom si servery,su servery na ktorych staci nastrelit invoka alebo behe a ziskas box. Na inych musis strielat impulsov.
  Raketomety sa samozrejme oplatia,Hydra je zaklad (pridava hp a stit). Suroviny sa daju bud nafarmit alebo cez event zakupit v permanentke.

  Co sa tyka plus lodí a ak si hrac co hra rukami,je to beh na dlhu trat. IAC najlahsie ziskas tiez z event permanentky. Ale da sa napriklad aj z ebg (eternalka) alebo aj z kalendara raz za cas. S Diametrionom je to tazsie. Ten pada random z galaktickych bran ako odmena,da sa ziskat v malom mnozstve z vyprav atd.

  Celá hra sa aktualne ale odvíja od modulov na lode. Tie ziskaš roznymi cestami,najcastejsie znova z eventov. V Podstate hras to na co ti padne najlepsi modul. A aj +lod stavas tu na ktoru mas moduly.

  Ak mas akukolvek otazku,kludne sa spytaj a pokusim sa to co najlepsie vysvetlit.
   
 3. loputa97

  loputa97 User

  Ahoj,
  já jsem se ke hře taky vracel před pár měsíci po opravdu dlouhé době. Zorientovat se nebylo snadné, ale teď myslím, že už dokážu poradit. Hra je v posledních letech podstatně komplexnější než bývala. Dříve bylo pět druhů laserů a designy na Goliatha. Hráčů, kteří se ke hře vracejí, a jsou pak ze všech změn trochu zmatení, je celkem dost, tak snad návod poslouží i jiným :)

  Zkusím takto z patra napsat pár poznatků, ale ucelený návod, pokud vím, neexistuje. Jako nejlepší zdroj poznatků a zkušeností se mi jeví oficiální Discord, pokud umíš anglicky. Je tam řada zkušených a ochotných hráčů. I z jejich tipů budu čerpat a zkusím tedy sepsat nějaký návod pro navrátilce.


  LASERY: Zřejmě nejdůležitější pro staronové hráče je získávání nových laserů. Čím větší poškození, tím rychlejší posun ve hře. Nejčastější laser, za kterým hráči směřují je jednoznačně Prometheus laser. Prvních deset se dá získat z misí, které jak píšeš, máš možná už splněné. Tady bych rozhodně začal. Dají se získat výrobou v montáži, potřebuješ především zelené klíše ke kořisti (nejlepší je získávat ze Zet) a rinusk. Právě kolem toho se točí hra pro hráče, kteří ještě full Promoetheus nemají. Pro tuhle surovinu se ale hráči, kteří hrají poctivě, dost nadřou - napadají mě celkem čtyří způsoby, jak ho získat:
  1. Asi nejčastějí je farmení Impulsů na BL mapách. Dá se střílet x1 municí, ale bude to dost zdlouhavá cesta, i pokud jsi jako já svého času býval UFE hráč. Můžeš taky střílet pomocí peta a protokolů proti vetřelcům, do kterého obsadíš pouze Prometheus lasery a střílet x4, abys čerpal jeho bonus z protokolů a zároveň šetřil munici. Měj ale na paměti, že na jeden laser potřebuješ sestřelit cca 300 Impulsů. Každý laser navíc je díky jeho 3,5x poškození dost znát, nicméně právě po získání 10. laseru z úkolu se ten progres dle mé zkušenosti nejvíce zpomalí. Pak už se to nadále pouze zrychluje.
  2. Druhou možností, kterou jsem se vydal i já, je Brána věčného světla (EBG), kterou si můžeš otevřít taktéž v montáži. Pro začátečníky by byla příliš složitá, ale s tvým vybavením se už určitě dá zvládnout. Má výhody (větší průnik štítmi jako v jiných GG, postupně sbíráš boostry za každou desátou vlnu i z NPC, žádný hráč tě nesestřelí, získáš i kopu uridia), ale i nevýhody (silné NPC, proti silnějším NPC je dobré/možná i nutné použít silnější munici + především máš jeden život a nejednou jsem kvůli lagům serveru apod. musel začínat znova :( Zdlouhavost jako nevýhodu neberu, jelikož všehcny cesty nějakou dobu potrvají. Brána má 51 různých vln, přičemž je, jak je, jak její název napovídá, nekonečná - tyto vlny se do nekonečna opakují v čím dál obtížnější podobě. Po dokončení vlny 102 však přestane padat uridium (sám končím u 92. vlny).
  3. Rinusk solidně padá i z Invoků, ale jen několika hráčům, kteří mu zpsůobí největší poškození. V tomto případě záleží na serveru a kolik hráčů se u Invoků nachází. Mimo hlavní hrací čas a v neděli to občas jde, ale tady opravdu záleží. Rozhodně bych to zkusil, může to být cesta nejmenšího odporu, ale dost možná se budeš muset vydat jinudy.
  4. Některé dny padá rinusk i z galaktických bran jako speciální odměna, konkrétně 3 000 kousků. Jestli se to vyplatí na úkor například dvojnásobných odměn si posuď sám.
  Poměřováním výhod a nevýhod bych zvolil točení EBG, ale každého baví něco jiného a třeba najdeš lepší řešení. Muset kvůli výpadkům serveru a lagům opakovat celou takhle dlouhou bránu a znovu za materiály vyrábět CPU je občas dost frustrující.

  Prometheus laser není jediný a ani nejlepší laser, který existuje. Především stojí za to postupně sbírat Odyseus lasery, a to přibližně tempem jeden za měsíc. Získat se dá především z bitevní permanentky, která je k dispozici přibližně 12x do roka.


  LODĚ: Ve hře je v současnosti opravdu velké množství lodí. Mezi nejsilnější a neoblíbenější proti NPC bych však zařadil pouze tři - Orcus, Solaris Plus a Solace Plus. Vybrat si koneckonců může každý sám a záleží, co se komu líbí, jak danou loď chce používat a také jaké má moduly. Objektivně ve hře ale jsou slabší a silnější lodě, což platí rozhodně i pro lodě plusové.
  Všechny plusové lodě však stojí mj. hromadu uridia a diametrionu. Pokud chceš takovou loď časem mít, už na začátku je dobré vědět, že jsou dva způsoby, jak diametrion získávat. (Opět záměrně opomíjím jiné další způsoby jako bonus z kalendáře, jelikož ten člověka nikam ani za roky nedostane.)
  1. Odměna z bran - liší se množstvím i šancí na zisk
  2. Výpravy - mohu doporučit, ale taktéž je to běh na delší trať. Dokoupil bych hned na start další tři sloty pro výpravy, i když je to pálka a posílal kreditovou výpravu R01 (odhaduju to na cca 2,5 diametrionu za výpravu - opět čistě orientačně)
  Orcus se dá získat výjimečně z akce, ale taková možnost byla naposeldy na jaře 2023. Pravidelně se však objevuje v obchodě za payment.

  Pro PVP je výběr lodí jiný, ale tomuhle stylu hry neholduju. Oblíbený je napříkald Goliath+ nebo Citadel+. Oba herní systémy se však pochopitelně dají dlouhodobě hrát s jakoukoli jinou lodí (obzvlášt pokud padnou dobré moduly, k to mu více níže).


  MODULY: Mám pocit, že hra se v posledních letech točí a točila z velké části kolem modulů. Dá se jich získat relativně omezené množství a pro nestabilní (tvoří většinu všech) platí, že jsou spíše čistou loterií. Přidávají však značné bonusy (především poškození, HP, štíty, rychlost, průnik a uhýbání) a je fajn je začít sbírat co nejdříve. Typickým způsobem je kupování bitevní permanetnky ve výše zmíněných měsíčních akcí, kde se za plnění úkolů vyskytují velice zajímavé odměny.

  RAKETOMETY:
  V montáži se dají vyrobit raketomety jako Hydra, Neptun či Triskelion. Na materiály potřebné k výrobě odkazuji tam - poslílal bych výpravy, které zajistí potřebné slitiny. Krystaly rozvratu je získat zřejmě nejtěžší a lze tak především z galkatckých bran - nerychlejší je Hades, ale jsou i jiné oblébené možnosti. Nejuniverzálnjší raketomet je dle obecného přesvědčení Hydra.

  LETOUNY: Zde se v posledníhc letech nic zásadní nezměnilo. Stále je maximum 8 irisek, Apis a Zeus (tři možnosti - zlaté boxy s kořistí, uiridum a apokalyptické klíče). Domnívám se, že nejbolbínější konfgurací je i nadále full Spartan (dá se vyrobit po zdolání první Kronosky z Havoců a Herculů za krystaly rozvratu - vyrábět naráz po všech deseti kusech). Nejoblíbnějším designem s dalšími bonusy je, pokud vím, Cerberus.

  OSTATNÍ: V montáži se dají vyrobit také nové štíty, na PETa existují speciální lasery a štíty, které ovšem poměrně hojně padají jako odměny z jiných činností.


  Optimální pořadí pro maximální efektivitu bych popsal ve stručnosti takto: prvně Prometheusky, průběžně shánět moduly a lasery z akcí, materiály pro lodě neustále, následně bych se zaměřil na krystaly rozvratu (prvně bych vyrobil Hydru, pak full Spartan) a nakonec štíty. Že je fajn občas točit nějaké brány, ať už Zety, ABG či Hadesky zdůrazňovat snad nemusím - návod je určen především pro navrátilce a nikoli začátečníky.


  Upozorňuji, že za návod a poskytné informace neručím, opravdu jsem vše psal pouze z hlavy. Ostatní určitě pište vlastní rady a tipy, připomínky a své zkušenosti. Rád to případně doupravím. Mě osobně něco takového, byť i v této verzi zdaleka nekompletního, při mém návratu chybělo.
   
  TI.TA.N tohle ocenil(a).
 4. ZOHAN

  ZOHAN User

  loputa97, Pokud nechceš u této hry umřít nudou a vylepšovat poctivě starý účet, tak bych se raději vydal touto cestou #1
  byť s menší finanční injekcí do účtu na začátek.;)
  P.S. Ty získáváš každý měsíc laser odysseus z permice, Prozraď nám, jak to děláš?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
   
 5. STEIN

  STEIN User

  @ZOHAN Zohy citim sa poctený že si použil moj navod :D

  Navod skutočne funguje. 19.5.2024 som si založil učet na ge2. Dnes tam mam tyrannos centuriona,35 prometheusiek. Full havoc. Za cca 3tyzdne. Nema zmysel pokracovat v stagnujucom ucte.
   
  ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®► tohle ocenil(a).
 6. loputa97

  loputa97 User

  @ZOHAN Jojo, já tu strategii znám, ale nikdy jsem o ní ani neuvažoval, byť je to jednoznačně nejefektivnější cesta. Do hry jsem nikdy nedal ani korunu, hraju od začátku svůj jeden malý účet na jednom serveru a povětšinou sám, což tu strategii na získávání dvaceti laserů za pár dní dost nabourává :) Jsem takový starousedlík samotář, který občas zavítá do hry, kterou před lety hrával. Každý má ve hře téměř neomezeně možností, ale pokud se člověk chce někam posouvat, tak tahle hra přeci jen je repetetivní (stačí snad jen točit ABG, EBG a hrát eventy) a nudou netrpím.

  K tomu Odyseus laseru máš pravdu, že nebyl každý měsíc v permanentce, ale možná mě až příliš chytáš za slovo. Psal jsem to z hlavy, abych tu nestrávil věčnost. Měl jsem původně za to, že se už Asmodeus poté znovu neobjevil. Je možné, že se budou tyto dva lasery střídat. Představili ho v březnu a od té doby byl ve dvou ze tří permanentek, pokud se správně dívám. Tak je možné, že to bude napřeskáčku. Ale myslím, že pointa zůstává :)
   
 7. loputa97, vítej zpátky. Většinou s tebou souhlasím. Já šel cestou solaris+ a další + lodě. Zásadní problém jsou moduly do + lodí. mám solace+ a skoro nic do ní. Ale do solaris+, 4 moduly a hydra, to už je jiná. Mám moduly i do orkus, čekám na extra super moduly. Asi bych stavěl lodě podle modulů, ne podle toho, co se ti líbí, moduly i více než rok nechodí, takže + loď, je ten nejmenší problém.
  Osobně doporučuji klan, co lítá hádes v neděli, nepříjdeš o uridium ani X4 a na + lodě nejlepší. Ono se už nic lepšího v klanu nedá sehnat, bohužel. Obecně, 500 hádes je tvůj splněný sen, jinak denně cubi.
   
  Naposledy upraveno: 11/6/24
  loputa97 tohle ocenil(a).
 8. loputa97

  loputa97 User

  Je se právě setkávám dost s oběma názory - někdo tvrdí postav loď a moduly časem přijdou a někdo naopak stav loď podle modulů. Osobně nejsem ani jedním názorovým proudem nijak přesvědčený, ale co se týká Solaris Plus, tak se dá říct, že jakýkoli modul je díky pasivní schopnosti docela fajn, ale zase na Solace Plus existují dva stabilní moduly (15% dmg proti NPC a 5% rychlost).

  Ale rozumím, že máš na mysli top tier moduly na konkrétní loď, tam se člověk asi načeká. Padl mi kupříkladu 23% proti hráčům na Spectrum Plus, který stavit bez reworku zkrátka nebudu kvůli jednomu modulu. Já šel třeba cestou, že první loď (Solaris Plus) prostě postavím (mám teď 27% HP, 1% průnik a 8% poškození + ta pasivní schopnost), a když přijdou moduly lepší na jinou loď, tak jí postavím následovně. Ono zase tak dlouho to taky netrvá postavit nějakou loď, když se na tom zapracuje, narozdíl od Orcuse v BP, kterého se možná nedožiju :D
   
 9. Orcus bývá myslím v bitevní permanentce, když se ti za něj nechce platit, akorát musíš počkat. Na jednom účtu mám super solaris+ s HP kolem milionu, na druhém makám na solace+ a hydru, s modulem bude HP přes milion, ten mám, ale právě mi nevychází další moduly. Bavím se o 25% a víc. Z bitevní můžeš brát všechny moduly, co to dá, ale na tu správnou loď ti nepadnou. Sezónní je taky dobrá na moduly. Na nefunkční disajny to fakt nelítá, to už víš.
  A ta pasivní schopnost je až při 4 modulech v lodi, to mám na malém, na velkém zatím jen 3. A v bitevní jsou suroviny do montáže + lodí. Ale něco jen z bran.
   
  Naposledy upraveno: 11/6/24
 10. Ďakujem všetkým za tieto super postrehy a že ste mi to tak rozpísali, ohľadne diametrionu, akú cestu teda odporúčate? Pozeral som tých zberačov.
  Akntomu rozumiem je to proste niečo na štýl skylabu, že to kliknem a niekde " to akože niečo robí ".
  Ktorých teda zvoliť na najlepšiu % šancu získania diametrionu?

  Úprimne aj keď som hrával, často som šiel po lodi, ktorá sa mi páčila, teraz mám hlavný cieľ goliath plus.
  Preto sa k nemu chcem čo najrýchlejšie dostať.
  Ďakujem
   
 11. Punisher

  Punisher Board Administrator Team Darkorbit

  =Streuner=. - diametrion je skor maraton nez sprint, cize potrva ho ziskat vo vacsom mnozstve. Napriklad aj z bran zvykne padat obcas. Ja osobne beriem R-01 zberacov, pretoze su len za kredity a kazde 3 hodinky ich vyzdvihnes a posles dalsich. A ked sa nazbieraju povolenia, tak poslem R-03 (pondelok alebo piatok, ked je bonus) a hned ich aj vyzdvihnem vdaka Primekuponom.
   
  Tess tohle ocenil(a).
 12. Mě se osvědčil vhodný klan, co lítá pravidelně v neděli hádes, a také výpravy. Nevím, jakou má úspěšnost admin, ale já mám čas tak 2x denně a to by bylo na rok. Myslím, že je i v bitevní permanentce k výrobě, ostatní suroviny na + také.
  Taky se dá 1000 ks občas koupit v balíčku, ale je to raketa.
   
 13. Jedna otázka. Spravil som 2x gammu cez vyslanie. No diametrion nepadol. Padá len občas alebo ako to je? Vo fag som sa dočítal 130/150ks na bránu počas double gg.
   
 14. STEIN

  STEIN User

  @=Streuner=. Droprate diametrionu je velmi nizky. Cca raz za 10-15 bran mi pada :) cez double reward day (v nedelu) je samozrejme odmena dvojnasobka. Najlahsia cesta k diametrionu je proste abg dokolečka.
   
 15. ZOHAN

  ZOHAN User

  STEIN, Možná bych podotknul, že z brány hades ten diametrion padá luxusně oproti ABG.
   
  ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®► tohle ocenil(a).
 16. STEIN

  STEIN User

  @ZOHAN priznám sa že túto informáciu som skutočne nevedel. Myslel som že droprate je v každej brane rovnaky. Dobre vediet :)
   
 17. po pár letech jsem se lognul stá hnul hru do pc pustím a zjistím vše co jsem měl je fuč lodě ,pet, schopky , zbraně
  jediné co zbilo je náké uridium

  opravdu nebudu hrát dál když si smažete co chcete (nákou častku jsem do toho nasypal ) si děláte *****


  upraveno moderátorem
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 21/6/24
 18. Tess

  Tess S-Moderator Team Darkorbit

  ***RedDevil*** tak se nerozčiluj, nikdo nic nemaže. Řešil jsi to na podpoře hry?
  Poprosím tě, nejdřív řešit a pak teprve psát.
   
  Punisher tohle ocenil(a).
 19. Jestli nekecá, lognul na špatnej server.
   
 20. ZOHAN

  ZOHAN User

  "Delta-7925H, Nechci ti moc ''kafrat'' do tvého názoru, jestli hráč kecá, nebo nekecá? Ty když logneš na jiný server , tak tam máš na účtu uridium? Psal, že nehrál ''pár'' let, takže je možné, že hrál možná i před spojováním serverů, tak se mohlo stát na 100%, že mu systém nastavil účet do takzvaného ''holdu'' a tudíž se jakoby výbava vymaže a myslím si, že podpora je to schopná vrátit zpátky.
  Nicméně berte na zřetel, že dle VOP při delší neaktivitě na účtu(tj. i 31 dnů:rolleyes::rolleyes::rolleyes:) může tento účet provozovatel hry takový účet úplně smazat z databáze. A nedávno probíhala nějaká změna politiky nebo databáze takových účtů.
  V minulosti cca v roce 2014? se mi to stalo na malých účtech, kdy díky nemoci jsem se nelognul cca 2 měsíce a na účtech mi po lognutí zůstala jedna lod, jeden iris, jeden laser, jeden štít,jeden pohon a cpu byly pryč.
  Podpora mi odepsala, že jsem si tu výbavu prodal sám, nebo mě někdo heknul?
  Zajímavé na tom bylo, že hlavní účet zůstal nedotčený? Asi to byl hacker zaměřený na 8 iris účty asi....
  jj dějí se tu věci:cool: