Vracejici se hrac, jak se dostat zpet do hry

Diskuze na fóru 'Nováčci' zahájená uživatelem Denethor_cs, 22/10/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Jak spatne je natom moje vybava?

  1. Uplny zacatecnik

    2 hlasy(ů)
    25.0%
  2. Hodne hodne daleko k plne vybave

    2 hlasy(ů)
    25.0%
  3. Prumer

    4 hlasy(ů)
    50.0%
  4. Solidni vybava

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  5. Skoro u cile

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  1. Ahoj, hraval jsem DO pred par lety a hodne se od te doby zmenilo, kdyz jsem se vratil je to skoro jina hra, ocenil bych pomoc dostat se zpet do hry, vyznat se v novych (a starych) mechanikach, surovinach a vybaveni

    co se tyce vybavy jsem FEG s par novejsimi vecmi co sem po troskach posbiral, ale moc se v tom nevyznam a nevim jaka vybava je ted spravna a jak to hrat aniz bych plytval prilis casu na neco co se neoplati delat, pokusim se nejak srozumitelne popsat co mam:

    Lode: Aegis+veteran, Spearhead, Solace, Venom, Nostromo,
    Goliath + bastion, enforcer, exalted, veteran
    Vega + adept, avenger, corsair, revenge

    Letouny: 8 Iris lvl6
    Upgrade: 4x lvl3, 3x lvl4, 1x lvl1
    24/40 Apis, 7/45 Zeus
    3x Havoc, Formace X, Sip a Zelva

    Vybava: kupa G3N-7900, kupa SG3N-B02, kupa LF3
    Hellstorm 2 lvl3, Prometeus laser, 10 LF4 lvl3, 7 Fuznich stitu III,
    Plna vybava CPU (doufam)

    PET lvl 10, Oprava 1, Sber 3 a 2, Sber koristi 2, Kombo oprava 2, Kamikaze 3
    Sloty: 5 laser, 2 generatory, 3 CPU, 2 protokoly

    Max Skylab

    21 Profil pilota: Stity, HP, uhyb + 4% cargo, 189/222 logdisk

    Brany: 72/111 Zeta, 55/82 Gamma, Hades faze 1/3

    Suroviny:
    [​IMG]
    [​IMG]
    kupa kuponu na skok a opravu

    Zacal jsem pouzivat funkci vyslat R-01 za 200k kreditu, predpokladam ze to je nejlepsi volba, lasery a rakety plnim sepromem ze skylabu, v craftingu se vybec nevyznam, je to neprehledne a zbytecne presunute z menu do hry

    Za Darkorbit jsem kdysi utratil hodne penez a nemam v planu do toho davat vice, alespon dokud me to nechytne, kde bych mel zacit, a jak se mam vyznat v surovinach, na co se oplati soustredit a co ignorovat?
     
    Naposledy upraveno: 22/10/22
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  2. -baghira2-

    -baghira2- User

    Denethor_cs zdravím priateľ.

    Používať funkciu vyslať R-01 za 200k kreditu je vynikajúca voľba.
    Za predpokladu, ak ju používaš dlhodobo, za účelom zisku
    raketových diel ako je: neptune, hydra a triskelion.

    Pri používaní funkcie vyslať R-01 padajú tieto suroviny:
    šrot, mukosium, polychromium a diametrion. V montáži.
    Vzácne padne aj Bifenon a Tetrathrin.

    EDIT:

    Na potrebné suroviny je najlepšie sa podívať do montáže,
    ktorá už je priamo v hre. Taktiež sa môžeš tu na fóre opýtať,
    keby si náhodou nevedel, ktorú kde a ako môžeš získať. ;)
    Diskuze: Nový systém montáže a upgradů

    LF3 nedraž, už nemajú takú cenu, akú mávali kedysi.
    LF4 občas padnú z denného prihlasovacieho bonusu.
    Najlepšie laserové delá sú v súčasnosti Prometeusy.
    Inak sleduj hru a Kalendář tu na fóre.

    Prajem príjemný let a gratulujem k vráteniu sa do hry.

    Ak hľadáš všetké užitočné informácie ku surovinám
    tu na fóre a potrebné rady do hry, nájdeš ich tu:
    Herná Biblia - Abecedný prehľad (nová verzia) (upravuje sa)

    Ak chceš nahnať späť urko, stačí plniť denné misie 17 lvl.
    Spolu s ostatnými dennými misiami. Vrelo Odporúčam.:)
     
    Naposledy upraveno: 22/10/22
    Denethor_cs tohle ocenil(a).
  3. Mike_Hunt

    Mike_Hunt User

    Ahoj,

    tiez som sa pred par tyzdnami vratil na DO - server Global Pve (70h odohranych).

    Kedze to nehram dlho tak to neber ako radu ale skor ako moj pohlad na hru :)
    Mne osobne velmi pomohla wiki - https://darkorbit-archive.fandom.com/wiki/Dark_Orbit_Wiki.

    Najprv som spravil Zety aby som mal full Havoc.
    Zety skladaj a rob iba v nedelu je to lacnejsie a dostanes dvojnasobne odmeny (100 logdiskov, 50 klucov). S premium a 25% zlavou ma Zeta vysla na cca. 40-50k URI (100k vyskladanie a 50k sa ti vrati ako odmena + URI z NPC).
    Spravil som 10 Zet a ziskal som 12 havoc designov.

    Cca. kazdy druhy piatok je Zeus den, vtedy sa najviac oplati zbierat piratske boxy ja som z 500 boxov ziskal:
    28/45 Apis
    14/45 Zeus
    6x LF-4 Hyperplasmoid
    5x LF-4 Paritydrill
    2x LF-4 Magmadrill
    2x LF-4
    2x Unstable LF-4

    Ked si level 17+ tak si mozes spravit 10 misii na Blacklight mapach, kazda z nich ti da 1 Prometheus laser, nie su moc zlozite len to zaberie nejaky cas. Attend IX NPC ked budes strielat pri portali tak sa nebude hybat a branit, takze ich mozes bez problemov znicit aj sam.

    Na lod Solace, Sentinel si pri niektorych akciach mozes vytvorit DMG-NPC01 modul ktory ked das do lode bude sposobovat o 15% viac skod NPC - https://darkorbit.fandom.com/wiki/DMG-NPC01.

    Odporucam pozriet Upgrade moduly do lodě, je to prehladne spisane.

    Momentalne je akcia Skúška hrôzy 2022, z brany ktoru najdes na x-4 mape ziskas municiu a cca. 50K uridia, mne to s x3, x4 municiou + promerium trvalo cca. 2h

    Odporucam kupit 2 formacie na stihacky:
    Motýl: F-09-MO - vhodne na Galaxy Gates, znicis NPC bez toho aby si im musel znicit vsetky stity
    Vrtačka: F-15-DL - vhodne na vsetko ostatne, sposobuje o 20% vacsie skody laserom

    Pokial budes kupovat uridium, tak vacsinou v piatok, sobotu a nedelu byva Helix Blitz, dostanes 4x tolko uridia a nejaku extra odmenu.
     
    Denethor_cs a -baghira2- tohle ocenili.
  4. Pve server zni skvele, pvp v teto hre je o nicem od doby co FEG neni maximum, volitelne pvp je dobry napad, skoda ze se tam nejde presunout, uz jsem do tohoto uctu nainvestoval hodne penez a casu, a i kdyz to dnes uz neni mnoho, je tezke se toho vzdat

    diky za radu o tech branach Blacklight a Hrozby, je toho tu tolik ze je tezke najit co je pro mne dosazitelne a co nema cenu ani zkouset, to same se tyka craftingu, prilis mnoho materialu z ruznych akci a aktivit a nevim co kde a jak, udelal jsem si 2 cervene klice ale nevim jestli jsem neudelal chybu a nebudu potrebovat krystaly rozvratu jinde, padl jeden LF4 tak snad se to oplatilo

    server hraju CZ1, takze je to tu hodne toxicke co se pvp tyce, jen udelat denni mise je peklo, budu muset najit dobry zpusob jak postupovat bez toho abych byl zpet na zakladne kazdych deset minut

    Vidim tu nejake "nestabilni" DMG moduly bez popisku, takze jsem hodne vdecny za tu prirucku, zkusim jeden ziskat a snad to pujde na moji lod
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  5. -baghira2-

    -baghira2- User

    Denethor_cs
    server CZ1 - teraz GE2; je toxic nielen pvp, ale aj chat.
    Přehled spojených servrů

    Jednu radu by som mal, mať maskovanie v jednej konfigurácii a v tej druhej nie.
    Potom už len prepínaš medzi konfiguráciami. Keď nechceš aby Ťa videli, skočíš
    do tej, kde máš mask. Keď máš potrebné npc na dosah, dáš konfu bez masky.

    Ďalej sleduj minimapu, hráči sa pohybujú podobným trhaným pohybom ako interceptor.

    A ešte je dobré nájsť si taký klan, ktorý Ti zo začiatku vrátenia sa do hry, aspoň pomôže.

    EDIT:
    Nezabudni sa prihlasovať aspoň 25x do mesiaca, kvôli dennému prihlasovaciemu bonusu..
    Taktiež je nový kód kupónu: SPOOKYBAT, ktorý platí do 3 novembra. Nezabudni ho využiť.
    2,000x JOB-100, 5,000x UCB-100, 3x NPC-B01, 3x SHD-B01, 20x Booty Klúč, 1,000x Pet Palivo

    Kryštály rozvratu sú dôležité po prejdení brány Kronos. Získaš tým recept na výrobu sparťanov.
    https://board-cs.darkorbit.com//threads/faq-spartan-dizajn-pre-stihacky.108956/
     
    Naposledy upraveno: 23/10/22
    Denethor_cs tohle ocenil(a).
  6. Kod mam, zacal sem hrat protoze mi dosel do mailu, ta rada o maskovani zni dobre, ozdkousim to.

    Je mozne nejak zmenit jazyk? Cesky preklad je neskutecne spatny, zjistil jsem ze materialy jsou prelozene pod dvemi ruznymy jmeny (hadam ze prekladatel se na to proste vykaslal a nechal puvodni nazvy v receptech) coz je hlavni duvod proc sem se vubec nemohl vyznat v craftingu, zkusil jsem zmenit jazyk v nastaveni ale to plati jen pro nastaveni a ne ve hre, kdyz se prihlasuji tak mi to povoli pouze cestinu.
    Po resetu uz mi jde zmenit jazyk - ale hra je stale v cestine

    Je nekde seznam receptu do craftingu? V bibli a wiki jsou informace jen napul a hodne by pomohl nejaky seznam ktery neni ve zbytecne malinkem neprehlednem okenku ve hre ktere musim opsat, porovnavat obrazky abych zjistil co je co kvuli spatnemu prekladu a vypsavat seznamy co se kde shani a co je potreba v jakych mnozstvich.

    Idealne jestli se nekdo podival na to co se oplati a co ne, vetsina veci v craftingu nema ani popisek k tomu co to dela.

    Jeste dotaz, na co bych mel soustredit uridium? Oplati se utracet U na peta a vybavovat ho nebo to je az budu lepe vybaveny ja? Oplati se koupit vice slotu na funkci "vyslat"? Oplati se mi kupovat zelene klice? Nebo nejdrive upgradovat letouny a laser? Je toho hodne tak nevim kam drive
     
    Naposledy upraveno: 23/10/22
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. -baghira2-

    -baghira2- User

    Denethor_cs
    kompletní seznam receptu do craftingu bohužel není ani na fóru.:(

    Ale zcela jistě se vyplatí vyrábět prometeusy z montážní linky.
    Počas akce agatus se dal vyrobit hp link pro pet. Moc užitečný.
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/p-e-t-10.1750/#post-5659
    mechanizmus propojení ZB

    zelené klíče se neoplatí kupovat, hodně jich popadá ze
    zety v nedeli když je dvojnásobek na galaktické brány.

    Koupit vice slotu na funkci "vyslat" se moc neoplatí.
    Víc se oplatí upgradovat letouny, štíty. Až pak lasery.

    EDIT: Přejí příjemnou hru.

    Ještě sem si dal námahu pohledat a našel sem montážni návody.
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/montaz-assembly.108199/
    https://board-cs.darkorbit.com//threads/montazni-navody.109212/
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/novy-system-montaze-a-upgradu.112987/
     
    Naposledy upraveno: 24/10/22
  8. Denethor_cs, jak tak pozoruji, zas tak dlouho jsi mimo nebyl. Prometeus laser, který máš je ve hře tak dva roky. Hra tě stála hodně peněz? Možná ty upgrady, věcí co se dnes už nepoužívají. Účet, který máš bych klidně opustil za začal bych na global PVE serveru. (mám hlavní účet cz1 a malý na PVE) To co máš na starém účtu nahraješ za 3 měsíce, půl roku. Prostě každý den, denní úkoly, zety, kappy, spartany, a prometeusy. Za rok jsi skoro dobrej :D.
     
    Naposledy upraveno: 24/10/22
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. Na PvE serveru mám klan ale moc tam už nehrajeme je tam klid a je to v OK :)
    Vykašli se na PVP a běž radši hrát na PvE je tam klid máš tam ochranu pořád a nikdo tě nemůže jen tak zničit, navíc jsou tam saturny.

    Pokud by ses chtěl dozvědět víc tak tady je odkaz:
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/faq-novy-pve-server.114383/

    Ty hraješ na PvE jo? že o tobě nevím :D
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  10. ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®►, parkrat sem to na den dva zapl a sbiral paladko na branu, ale nehral jsem to dele nez tyden od doby co prvne pridali zelene bedny, ty penize co sem nasypal byly jeste kdyz se litalo na Vegach a lidi se snazili dostat na FEG, trochu jina doba, lode a vybavy se bezne kupovaly za Uridium, bylo normalni koupit 5-7 Irisu a drazit az posledni, casto se hraci na posledni Irisy skladal klan, dnes to nejspis da clovek do tydne, ale ta sentimentalni hodnota zustava.
    co se tyce Prometeus laseru, nemam sebemensi poneti kde se to na mem uctu vzalo, ale nestezuji si :D

    uz od vcera jedu tak napul leo na pve, ale na starem me to preci jen drzi a i vic bavi kdyz muzu delat skoro endgame.

    -baghira2- diky za rady a doporucene cteni, probiram se ted vsemi temi novimy vecmi, aspon uz se trochu lepe vyznam v craftingu po tom co sem nalezl chybu prekladatele, to hodne pomohlo.


    Podarilo se mi prave rozbehnout flash v prohlizeci a bezi mi na tom DO, coz hodne pomohlo klient zacinal byt nehratelny, nevim jestli emuluji flash nebo co tam s tim vyvadi, ale muj postarsi procesor se s tim docela pere (coz je k udivu, dva roky zpet jsem na tom hral Star Citizen bez problemu)
    Ano, vim ze flash je cerna dira, mam vzdelani v IT, muj windows je cisty uz jen ze zvyku (aka bez osobnich udaju a bankovnictvi), o nic duleziteho tu neprijdu.


    S ohledem na vase rady, a fakt ze na cz servru nejde zmenit jazyk, to vidim tak ze budu hrat na zabavu na cz zatimco si budu pomalu pracovat na PVE uctu, aspon si ty novinky ozkousim nanecisto.

    Na tema zacatku, nejake rady ohledne zkratek atp. v novem systemu vs stary DO? Jeste stale v tech novych vecech nemam moc prehled, cist o tom polovicni informace z bible pomaha jen malo.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).

  11. Zkus se podívat sem:
    #20

    Byl a je to můj styl hraní když jsem začínal na PvE je tam snad vše co by mělo být :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  12. -baghira2-

    -baghira2- User

    Denethor_cs
    Každý prohlížeč má různé podmínky jak s Flashem hodlá naložit.

    Například prohlížeč Safari vyžaduje přímé povolení od uživatele o používání Flashe,
    Mozilla dává možnost Flash spustit v nastavení a Microsoft bude mít ve svých prohlížečích
    Edge jako výchozí hodnotu Flash zablokovaný, ale bude se moci znovu zapnout v nastavení
    jako ve Firefoxu.

    EDIT: tady je přesná definice tohoto rádoby klienta
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/diskusia-klient-na-stiahnutie.113778/page-2#post-968281

    Proto se doporučuje hrát to na prohlížeči.
    Tyto prohlížeče nezahlcují tolik paměti PC jako ostatní : Vivaldi a Tor.

    tady jsou zas rady od většiny hráčů: Aký je vhodný prehliadač pre hru Darkorbit

    BP nám slíbilo platformu unity, veřejným prohlášením. Je na čase nám ji dát.
    Sliby se mají plnit nejen o vánocích. 16/1/20 „Je věcí cti dodržet dohodu.":rolleyes:
     
    Naposledy upraveno: 24/10/22
  13. Denethor_cs, hraji od roku 2009, tak vím, jaké to bylo. Mimochodem čeká se na skutečný klient, určitě ty sliby BP najdeš zde na fóru. Možná ti dá link bahira, mě se chce s těch jejich slibů víš co. Jenom co lidí hrálo na linuxu a ibook, co toho nechali, těch je škoda.
    CharlieSheppard, PVE hraji od prvního dne. V TOP někde kolem 1552 teď. Hraju sám a rukama, tak tam moc nezapadám.
     
    Naposledy upraveno: 24/10/22
    rada1967 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. -baghira2-

    -baghira2- User

    Denethor_cs

    Již sem to našel: Migrace hry do Unity - budoucnost hry
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/migrace-hry-do-unity-budoucnost-hry.113271/

    Slibuje se to od 16/1/20. Teď se píše 24/10/22 .. A skutek utekl.
    To již je lepší nic neslibovat.

    EDIT: Díky ním takhle skončili hráči hrajíci na Linuxu: »†prchlik†«, 1/1/21
    Byl víc než jenom dobrým přítelem ve hře. Tohle BP nezapomenu, nikdy.:mad:

    Nejlépe se o klientu vyjádřil Gurmán, 2/1/21
    Co jsem se ptal známých (IT odborníků), bylo mi o klientu řečeno:
    "na první pohled odfláknutá práce, strašidelný vzhled, a myslím si, že
    ten klient moc bezpečný nebude, ale musel bych se na to víc podívat"

    Ono i z hlediska logiky laika, pokud flashplayeru skončila podpora a je
    bezpečnostním rizikem, tak to riziko asi těžko vyřešíte tím, že ten
    flashplayer "stáhnete do klienta"...
     
    Naposledy upraveno: 24/10/22
    ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®► tohle ocenil(a).
  15. Můj rank je:
    744

    Klanový rank:
    92
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).